10 grudnia obchodzimy m.in. Dzień Bota. Jest to program, który wykonuje określone czynności w zastępstwie za człowieka. Słowo ,,bot” zaś pochodzi od słowa ,,robot”.

Boty to np. automatyczne programy konwersacyjne, które potrafią imitować rozmowę z żywym człowiekiem, głównie w formie czatu. Nierzadko natrafiamy na automaty, które rozmawiają z nami w zastępstwie za konsultanta. Boty przede wszystkim wykorzystywane są w świecie biznesu i wszystko wskazuje na to, że będą przyszłością firm działających online. Co ciekawe, pierwsze takie programy powstały już pod koniec lat 60. XX w.

Botyka to z kolei wiedza na temat zachowań ludzkich, którą wykorzystuje się do tworzenia i modelowania cyfrowych postaci. Istnieją nawet boty stworzone do celów przestępczych — to jedna z negatywnych stron ich  działania. Szybko rozwijająca się technologia sztucznej inteligencji, niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Możliwe jednak, że wkrótce świat zdominowany prze boty, stanie się naszą nową rzeczywistością.

Miłego świętowania!

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.