Nastawienie wobec różnych spraw ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Te pozytywne – budzi dobre emocje i energię, jaką wysyłamy na zewnątrz. Optymiści też żyją dłużej, a to właśnie 2 lutego obchodzimy m.in. Dzień Pozytywnego Myślenia!

Pozytywne myślenie daje nam siłę, pozwala uwierzyć we własne możliwości, osiągać założone cele i spełnić marzenia. Pomaga także w znajdowaniu dobrych rozwiązań czy odkrywaniu swoich mocnych stron. Co ważne, pozytywne myślenie wymaga od nas racjonalności, a czasem nawet konstruktywnej krytyki.

Warto trenować umiejętności pozytywnego myślenia, gdyż nie zawsze z łatwością dostrzegamy korzyści danych sytuacji. Skupienie się na na radosnych emocjach, dbanie o swoje ogólne samopoczucie, okazywanie wdzięczności sobie i innym czy koncertowanie się na zaletach doświadczeń, które przeżyliśmy to tylko niektóre sposoby na to, by spojrzeć bardziej pozytywnie na otaczający nas świat.

Optymiści to często ludzie uśmiechnięci, szybciej zdobywający sympatię otoczenia i potrafiący cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Oby Dzień Pozytywnego Myślenia sprawił, że wszyscy z nas napełnią się pozytywną energią, którą podzielą się z innymi.

Miłego Świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.