30 października obchodzimy m.in. Światowy Dzień Spódnicy, który jest nazywany również Światowym Dniem Kobiecości. To wyjątkowa data nie tylko dla pań, lecz także i dla mężczyzn, którzy uwielbiają kobiety w spódnicach.

Spódnice noszono już w prehistorii. Najczęściej były one wykonywane ze słomy, trzciny czy skóry zwierząt. Co więcej, w przeszłości zakładali je również mężczyźni.

W latach 60. XX wieku Mary Quant – brytyjska projektantka mody oficjalnie stała się twórczynią spódniczki mini. Choć nie można zaprzeczyć, że wcześniej nosiły ją np. spartańskie dziewczyny i średniowieczne kobiety. Jednak to właśnie Mary Quant zapoczątkowała okres rewolucji w świecie damskiej mody.

Obecnie spódnice na stałe zagościły w szafie niemalże każdej kobiety. Ich rodzajów jest tak wiele, że wybór spódnicy, jaką założą panie z okazji święta, może okazać się nie lada wyzwaniem.

Miłego świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.