Co roku 5 grudnia obchodzimy m.in. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To właśnie w tym dniu szczególnie doceniamy pracę, trud i zaangażowanie ludzi, którzy niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Dzięki inicjatywie ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych) świętujemy już od 1986 roku. W ten sposób wyrażamy wdzięczność wolontariuszom z całego świata za ich poświecenie oraz wkład w rozwój społeczny i gospodarczy. Wolontariusze zawsze pojawiają się tam, gdzie są potrzebni, a swoją pracą pokazują, czym tak naprawdę jest miłość do drugiego człowieka. 

W tym czasie wielu krajach odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, organizacji pracy czy metod pozyskiwania nowych ochotników. Ponadto Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to  idealna okazja to tego, by pochwalić się swoimi działaniami i zachęcić do współpracy wszystkich tych, którzy chcieliby angażować się w bezinteresowną pomoc.

Miłego świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.