Po dwóch latach przerwy wrócił tradycyjny Kiermasz Adwentowy organizowany na podwórku plebanii w Starych Siołkowicach. Świąteczne spotkanie odbyło się w niedzielę (4 grudnia) o godz. 15:00 i było poprzedzone nabożeństwem w kościele.

Tuż po nabożeństwie można było rozpocząć adwentowe świętowanie. Czekały stoiska z ręcznie robionymi świątecznymi ozdobami, ciastem, pierniczkami, kawą, herbatą, potrawami z grilla, wędlinami i innymi swojskimi wyrobami.

– Mieszkańcy naszej wioski w pełni zaangażowali się w organizację kiermaszu. Gościnnie odwiedziły nas także osoby z pobliskich miejscowości. Dwa lata przerwy sprawiły, że wszyscy stęskniliśmy się za wspólnymi świątecznymi spotkaniami. Teraz mamy okazję nadrobić stracony czas – mówiła Danuta Izydorczyk, sołtyska miejscowości Stare Siołkowice i członkini Parafialnego Zespołu Caritas Stare Siołkowice. – Mamy dużo powodów do radości, a na dzisiejszy dzień zaplanowaliśmy wiele atrakcji. 

Kiermasz Adwentowy nie mógł odbyć się bez występów artystycznych. Zaprezentowali się m.in.: zespół ,,Siołkowiczanki”, przedszkolaki ze Starych Siołkowic, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach, młodzi artyści z popielowskiego Studia Piosenki i Orkiestra Dęta ,,Select Band”. Na wydarzeniu obecna była także wójt gminy Popielów – Sybilla Stelmach. 

– Przyjechałam tutaj z moimi rękodzielniczymi wyrobami, głównie z torebkami, ozdobami do włosów i choinkami robionymi na szydełku z przędzy bawełnianej – przyznała Julia Thoms, mieszkanka Starych Siołkowic. – Szydełkowanie jest moją pasją. Cieszę się więc, że tutaj na Kiermaszu Adwentowym mogę pokazać innym to, co tworzę.

Z inicjatywy księdza proboszcza Starych Siołkowic – Jarosława Ostrowskiego – uczestnicy kiermaszu mogli także na bieżąco obserwować sportowe zmagania Polaków w mundialowym meczu z Francją.    

W organizację Kiermaszu Adwentowego w Starych Siołkowicach zaangażowali się m.in.: Parafialny Zespół Caritas Stare Siołkowice, sołtyska i rada sołecka Starych Siołkowic, Parafia Stare Siołkowice, schola parafialna ze Starych Siołkowic, Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Siołkowicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stare Siołkowice, Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach, Publiczne Przedszkole w Starych Siołkowicach i mieszkańcy miejscowości.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.