Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu w najbliższy wtorek, 18 czerwca zaprasza na spotkanie z Katarzyną Ryrych. Wydarzenie skierowane jest do najmłodszych czytelników.

Katarzyna Ryrych — absolwentka anglistyki, malarka i pisarka, autorka książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Wielokrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, zdobywczyni Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, nagrody Literacka Podróż Hestii, Nagrody Specjalnej Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Dziecko jest najważniejsze (za książkę „Wyspa mojej siostry”).

Jej książki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities.

Spotkanie odbędzie się w namiocie w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej 20 i rozpocznie się o godzinie 12.00. Portal Opowiecie.info jest jego patronem medialnym.

To kolejne wydarzenie z cyklu „Biblioteka pełna emocji edycja 2024”. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z Katarzyną Ryrych

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.