Osiem drużyn walczyło o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. W Czarnowąsach rozegrano dziś turniej piłkarski, w którym wzięli udział uczniowie szkół średnich oraz policjanci.

– Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta. Każdemu zależało na finale. W zawodach uczestniczyła młodzież głównie z klas pierwszych i drugich – bardzo aktywna, gotowa na walkę i piłkarskie zmagania. Mamy też drużynę policjantów. Wielu z nas to aktywni sportowcy. Ta rywalizacja sportowa w duszy gra, a piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem drużynowym. Pomyśleliśmy, że można to połączyć i zorganizować takie wydarzenie. Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, więc też termin zawodów nie mógł być lepszy – mówi mł. asp. Przemysław Kędzior, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Na stadionie LZS Swornica Czarnowąsy spotkały się drużyny z Opola i powiatu opolskiego: Pomologii Prószków, Publiczne Liceum Ogólnokształcącego nr I w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Opolu, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, Liceum w Dobrzeniu Wielkim oraz reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

– Trenuję na co dzień w Koksowniku Zdzieszowice. Piłka nożna to gra chaotyczna, dużo się dzieje. Musi być spina i maksymalna koncentracja. Wynik jest ważny, ale liczy się też sama aktywność fizyczna – uważa Adam Mincer z ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu, który został ogłoszony najlepszym bramkarzem turnieju.

W walce o brązowy medal reprezentacja Pomologii Prószków pokonała drużynę policjantów. W ścisłym finale Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu zmierzyło się z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Drużyna LO nr II pokonała zawodników ZSZ 5:2 i to do niej trafił puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu.

– Jak patrzę na Was nie boję się o przyszłość reprezentacji Polski w piłce nożnej. To był pierwszy turniej, ale z pewnością nie ostatni – mówił podczas rozdania nagród nadkom. Roman Pokracki, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu.

Turniej odbywał się pod patronatem Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Fot. Anna Kurc

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.