Wczoraj (23 czerwca) wystartowały trzydniowe obchody Dni Prószkowa wraz z Paradą Orkiestr. Wydarzenie zainaugurował koncert zespołu „Opole Quartet”, lecz na tym nie koniec atrakcji.

Jest to wieloletnia tradycja, są to już bodajże 23 lata, od kiedy zaczęliśmy organizować Dni Prószkowa. Z początku tutaj, w miejscu gdzie jest plac zabaw, usytuowana była malutka scena, grał na niej nawet Krzysztof Krawczyk. I tak co roku się to odbywało, zawsze pod koniec wakacji, taki był stały termin. Wtedy mieliśmy też dużo gości z Niemiec, gdyż rdzenni mieszkańcy Prószkowa to w większości osoby, które wyjechały do Niemiec. Koniec sierpnia, jest okresem, gdzie tam praktycznie we wszystkich landach są wakacje, dlatego zdecydowaliśmy się na taki termin. W 2009 roku była pierwsza Parada Orkiestr, a ze 4 lata temu zdecydowaliśmy się połączyć te dwie imprezy i tak się zbiegło, że na koniec roku szkolnego, początek wakacji będą się odbywać Dni Prószkowa z Paradą Orkiestr – mówił Mariusz Staniów, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie.

Wydarzenie rozpoczęło się koncertem zespołu „Opole Quartet” w kościele poewangelickim, czyli coś dla fanów muzyki klasycznej. Później impreza przeniosła się do parku Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyły się koncerty dwóch zespołów rockowych „TWA” i „Metal Thunder”, które to, bardzo prężnie działają przy Ośrodku Kultury i Sportu. Następnie o godz. 21.00 miała wystąpić gwiazda wieczoru „Mr. Polska”, a później, mniej więcej o 22.30 wszyscy mieli się bawić ma dyskotece pod gwiazdami z DJ Sanchez en Vivo.

Sobotni dzień imprezy rozpocznie się Paradą Orkiestr o godz.  17.00, a kolejno o godz. 22.00 zabawa z zespołem „VEGA”. Parada będzie wiodła ulicami Prószkowa, od kościoła, przez cały rynek, aż pod dużą scenę w parku Ośrodka Kultury i Sportu.

Ostatni dzień obchodów Dni Prószkowa zacznie się o godz. 16.00 programem dla dzieci pt. „Wakacyjna podróż do okoła świata”, a o godz. 17.00 swój program kabaerotowo-rozrywkowy rozpocznie Happy Jędrowski Show oraz Andrzej Miś.

Każdy dzień, każdy koncert ma swoich fanów. Wiadomo, że w piątek chcemy trafić gdzieś tam do młodzieży, w sobotę do miłośników orkiestr, no i w niedzielę do dzieci i osób starszych, czyli tak na śląską nutę – mówił Mariusz Staniów, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".