Pod galerią wnętrz Dobroteka można oglądać samochody elektryczne i hybrydowe marek: Toyota, Kia, BMW, Opel, Audi, Seat, Volkswagen, Skoda, Mercedes, Volvo i Tesla. Impreza Electro Moto Show rozpoczęła się w sobotnie (24.06) południe i potrwa do niedzieli do godz. 15.00.

Na parkingu przy Dobrotece można podziwiać około dwudziestu modeli samochodów. To między innymi: Audi e-tron GT, Audi Q4 e-tron, Volkswagen ID.4 GTX, Volkswagen Model ID.BUZZ, Seat Cupra Born, Skoda Enyaq, KiA EV6, Kia Niro, Volvo XC40 Recharge, Mercedes EQS SUV, EQE Mercedes-EQ, Toyota bZ4X, Toyota Mirai i Opel Mokka-e.

To samochody elektryczne i hybrydowe, a model Toyota Mirai napędzany jest wodorem. Każdy uczestnik wydarzenia może ponadto wsiąść za kierownicę jednego z wybranych pojazdów i udać się na jazdę testową po okolicznych drogach.

– Rozpowszechniamy elektromobilność, w tym samochody elektryczne. Promujemy tutaj także ładowarki do nich i wallboxy firmy Doktorvolt. Silniki elektryczne nieustannie rozwijają się, a wyposażone w nie pojazdy to przyszłość pełna możliwości – zapewnia Zbigniew Maleska, właściciel firmy Doktorvolt i spółki Preis-Zone. – Obecnie ceny takich rozwiązań nie należą do najniższych, ponieważ rozwój tej gałęzi motoryzacji jest kosztowny. W przyszłości jednak samochody te będą produkowane masowo, dlatego koszty produkcyjne będą dużo tańsze. Myślę nawet, że takie pojazdy będą kosztowały mniej niż spalinowe, są bowiem mniej skomplikowane w produkcji.

@opowiecie.info Pod galerią wnętrz Dobroteka można obejrzeć samochody elektryczne i hybrydowe marek: Toyota, Kia, BMW, Opel, Audi, Seat, Volkswagen, Skoda, Mercedes, Volvo i Tesla. Impreza Electro Moto Show rozpoczęła się w sobotnie (24.06) południe i potrwa do niedzieli do godz. 15.00. #ElectroMotoShow #motoryzacja #samochódelektryczny #samochódhybrydowy #Dobrodzień #meble #mebleDobrodzień #Dobroteka ♬ Sunrise

Wśród atrakcji Electro Moto Show znalazły się też poczęstunek i kawa, stoiska reprezentantów branży motoryzacyjnej oraz możliwość obejrzenia meblowego asortymentu Dobroteki. Oferuje ona wyposażenie wnętrz salonów, jadalni, kuchni i sypialni, a także dekoracje, lampy i dywany. To produkty marek Vero, Halupczok i Kler.

– Jesteśmy bardzo nowoczesnym miejscem. Budynek ogrzewamy pompami głębinowymi, stawiamy na oświetlenie ledowe, a na naszym parkingu zamontowaliśmy ładowarki do samochodów elektrycznych – podkreślała Anna Bukartyk z galerii wnętrz Dobroteka. – Piękne meble w nowoczesnej galerii skojarzyliśmy więc ze stylowymi i nowoczesnymi samochodami. W ten sposób powstało Electro Moto Show. To trzecia edycja naszej imprezy, która z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie branży motoryzacyjnej.

Imprezę Electro Moto Show zorganizowały: galeria wnętrz Dobroteka, firma Doktorvolt oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Wszystko to we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym z Opola i Opolską Izbą Gospodarczą.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.