Klasa okręgowa. Podsumowanie 9. kolejki

© Natalia Gusta

Grunt pod sobotnie derby w grupie I przygotowały sobie Victoria Chróścice i TOR Dobrzeń Wielki. Pierwsi, pokonując 6:1 Śląsk Łubniany, umocnili się na pozycji lidera, a drudzy – wygrywając 4:0 w Lewinie Brzeskim – tracą do Victorii tylko 3 oczka i w najbliższej kolejce zagrają przeciwko niej mecz „o 6 punktów”.

W meczu na szczycie piłkarskiej „okręgówki” Mechnice przegrały u siebie z Hetmanem Byczyna 2:3. O drobnej niespodziance można powiedzieć w przypadku remisu 1:1 Startu Jełowa z 1. FC Chronstau-Chrząstowice.

Obfite strzelanie na swoim boisku urządzili sobie piłkarze Rudnik, którzy zlali Starościn 10:3. W tym samym czasie Silesius Kotórz Mały triumfował nad Żubrami Smarchowice Śląskie 2:1, Rodło Opole nad Piotrówką 2:1, a Kościeliska przegrały u siebie z Jemielnicą 1:3.

W grupie II kolejne punkty stracił lider – GKS Głuchołazy, który zremisował 2:2 z Piomarem Tarnów-Przywory. Była to jeden z trzech podziałów punktów w tej grupie. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Pogoń Prudnik zremisowała z Racławią Racławice Śląskie 1:1, a Naprzód Ujazd Niezdrowice z GLKS-em Kietrz 3:3.

Czarni Otmuchów zaskoczyli wygrywając z Odrą II Groszmal Opole 1:0. Orzeł Źlinice poległ u siebie z Walcami 1:2, Orzeł Branice 3:4 z Racławiczkami, a Victoria Cisek z Bodzanowem-Nowym Świętowem 2:1. Aż 6:0 z rezerwami Po-Ra-Wia Większyce wygrali z kolei piłkarze z Jędrzychowa.

GRUPA I
Rodło Opole – LZS Piotrówka 2:1
LZS Kościeliska – Naprzód Jemielnica 1:3
LZS Rudniki – LZS Starościn 10:3
Start Jełowa – 1. FC Chronstau-Chrzątowice 1:1
Silesius Kotórz Mały – Żubry Smarchowice Śląskie 2:1
Olimpia Lewin Brzeski – TOR Dobrzeń Wielki 0:4
Victoria Chróścice – Śląsk Łubniany 6:1
LZS Mechnice – Hetman Byczyna 2:3

GRUPA II
Orzeł Źlinice – LZS Walce 1:2
GKS Głuchołazy – Piomar Tarnów-Przywory 2:2
Orzeł Branice – LZS Racławiczki 3:4
Pogoń Prudnik – Racławia Racławice Śląskie 1:1
Victoria Cisek – Bodzanów-Nowy Świętów 2:1
Naprzód Ujazd Niezdrowice – GLKS Kietrz 3:3
Czarni Otmuchów – Odra II Groszmal Opole 1:0
LZS Jędrzychów – Po-Ra-Wie II Większyce 6:0

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.