Sołectwo Murów otrzymało III lokatę w konkursie „Opolskie Kwitnące” 2017  w kategorii  „Obiekt dostępny”.  Nagrodę w wysokości 1000 PLN przyznano sołectwu Murów za pielęgnację i stałe upiększanie placu rekreacyjno – sportowego w Murowie.

Uroczyste wręczenie nagród konkursu  odbyło się podczas gali  w   Muzeum Wsi Opolskiej (03.10) na której wójt Gminy Murów Andrzej Puławski przekazał na ręce sołtys Murowa  Barbarze Proth  1000 PLN nagrody.

„Opolskie Kwitnące”- III miejsce dla sołectwa Murów

Nagroda będzie przeznaczona na zakup sadzonek krzewów i roślin co dodatkowo wzbogaci bioróżnorodność placu w Murowie.

W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy regionu, właściciele ogrodów prywatnych i ogródków działkowych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej.

Do udziału zaproszono wszystkich dbających o swoje środowisko poprzez ukwiecenie i ukazanie bogactwa zasobów bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego. W tym roku komisja konkursowa odwiedziła aż 40 zgłoszonych obiektów (to dwa razy więcej niż w ubiegłym roku) – w kategoriach „obiekt dostępny”, „obiekt prywatny” i „ogródek działkowy”. Laureaci otrzymają nagrody – honorowe statuetki i bony (karty podarunkowe) do wykorzystania w sklepach i marketach ogrodniczych. W tym roku z sołectwem Murów uhonorowani zostali :

 

I miejsce – Hotel Jakubus w Jakubowicach

II miejsce  – Farska Stodoła Muzeum Wiejskie w Biedrzychowicach

III miejsce  –  Plac rekreacyjno-sportowy w Murowie

 

Konkurs realizowany jest w ramach Projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Jego organizacja umożliwia ukazanie bogactwa przyrodniczego środowiska związanego z życiem trzmieli i siedlisk z nim związanych.

fot. Gmina Murów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.