Klasa okręgowa. W obu grupach o awans powalczą do samego końca! [ZAPOWIEDŹ 28. KOLEJKI]

© Tomasz Chabior

Najciekawszy mecz zostanie rozegrany w grupie II, w której lider z Prudnika zmierzy się z Orłem Źlinice. Z kolei w grupie I pauzować będzie prowadząca Victoria Chróścice, dlatego – jeżeli TOR pokona Piotrówkę – dojdzie do zmiany na fotelu lidera.

TOR stanie w sobotę przed wielką szansą na objęcie prowadzenia w grupie I i wyjście na ostatnią prostą do awansu. Warunek jest jeden – musi wygrać wszystkie trzy zamykające sezon spotkania.

Trzeci w tabeli Hetman Byczyna w tym samym czasie pojedzie do Łubnian. Rarytasem będzie jednak środowy mecz Hetmana, gdy ugości u siebie dobrzeniaków. Interesująco zapowiadają się także mecze Chrząstowic z Mechnicami i Jemielnicy z Jełową. O 3 punkty powalczą także Rudniki z Silesiusem, Kościeliska z Olimpią oraz Żubry z Rodłem.

Hit 28. kolejki zostanie rozegrany w sobotę – w grupie II Orzeł Źlinice ugości Pogoń Prudnik. Oba zespoły mają tyle samo punktów, a najbliższe spotkanie powinno zaważyć nad tym, kto dokona bezpośredniego awansu do IV ligi, a kto powalczy o niego w barażach.

W sobotę odbędą się także mecze pomiędzy Walcami a Głuchołazami, Jędrzychowem a Orłem Branice, Piomarem a Naprzodem Ujazd Niezdrowice, Racławiczkami a Czarnymi Otmuchów, Racławią Racławice Śląskie a Odrą II Groszmal Opole oraz między Bodzanowem-Nowym Świętowem a Włókniarzem Kietrz.

W niedzielę 28. kolejkę zamknie ostatni gwizdek spotkania pomiędzy rezerwami Po-Ra-Wia Większyce a Victorią Cisek.

28. kolejka klasy okręgowej (25–27 maja 2018):

GRUPA I

Piątek (25 maja 2018, godz. 18:30)
1. FC Chronstau-Chrząstowice – LZS Mechnice

Sobota (26 maja 2018, godz. 17:00)
Naprzód Jemielnica – Start Jełowa
LZS Rudniki – Silesius Kotórz Mały
LZS Kościeliska – Olimpia Lewin Brzeski
Żubry Smarchowice Śląskie – Rodło Opole
TOR Dobrzeń Wielki – LZS Piotrówka
Śląsk Łubniany – Hetman Byczyna
Victoria Chróścice – PAUZA

GRUPA II

Sobota (26 maja 2018, godz. 17:00)
LZS Walce – GKS Głuchołazy
LZS Jędrzychów – Orzeł Branice
Orzeł Źlinice – Pogoń Prudnik
Piomar Tarnów-Przywory – Naprzód Ujazd Niezdrowice
LZS Racławiczki – Czarni Otmuchów
Racławia Racławice Śląskie – Odra II Groszmal Opole
Bodzanów–Nowy Świętów – Włókniarz Kietrz

Niedziela (27 maja 2018, godz. 17:00)
Po-Ra-Wie II Większyce – Victoria Cisek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.