Dziś (20 marca) licealiści, uczący się w klasach o profilu policyjnym odwiedzili Komendę Miejską Policji w Opolu. Młodzież mogła zobaczyć jak wygląda służba w policji „od kuchni”.

Uczniowie klas o profilu policyjnym znają doskonale tutejszych policjantów, ponieważ funkcjonariusze prowadzą w ich szkole zajęcia z tematyki policyjnej. Wielu uczniów wiąże swoją przyszłość ze służbą w Policji, dlatego tak ważne dla nich jest poznanie pracy jednostki.

Uczniowie chętnie zadawali pytania i z ciekawością przyglądali się m. in. pracy technika kryminalistyki, który opowiedział o swoich zadaniach oraz pokazał uczniom praktyczne ich aspekty. Młodzież miała także okazję zobaczyć policyjne pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój okazań czy stanowisko kierowania największej w województwie opolskim jednostki. Podczas wizyty uczniowie klas o profilu policyjnym zapoznali się z codziennym wyposażeniem do służby policjanta referatu patrolowo- interwencyjnego, a o specyfice tego rodzaju służby opowiedział asp. sztab. Marek Kaczor, kierownik referatu z wieloletnim stażem.

Dzięki takim inicjatywom, młodzi ludzie mogą przyjrzeć się pracy policjantów różnych pionów. Nie lada atrakcją było spotkanie z policjantem pionu operacyjnego, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusz opowiedział ciekawostki dotyczące współpracy z osobą informującą i sposobu pozyskiwania informacji. Z pasją mówił o tym, jak wygląda praca policjantów działających ,,pod przykrywką”. Tu nie ma miejsca na nudę czy rutynę, każdy dzień jest inny i wymaga pełnego zaangażowania – tylko wtedy można oczekiwać efektów.

Liczymy na to, że przyjrzenie się z bliska pracy policjantów, będzie dla młodych ludzi inspiracją do wyboru w przyszłości takiego właśnie zawodu – mówią policjanci z KMP w Opolu.

Fot. KMP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie