Dziś (20 marca) zawodnicy Gwardii Opole wraz z klubową maskotką odwiedzili Szkołę Podstawową „Nasza Szkoła” w Opolu. To już 4 lekcja wychowania fizycznego w ramach gwardyjskiej kampanii społecznej „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!”.

Opolscy Gwardziści odwiedzili kolejną szkołę i ćwiczyli z dziećmi na WF

Podczas dzisiejszej lekcji rozgrywający Noa Zubac i Marek Monczka, bramkarz Jakub Ałaj, obrotowy Łukasz Kucharzyk oraz skrzydłowy Michał Scisłowicz przeprowadzili rozgrzewkę, przedstawili elementy gry piłki ręcznej oraz pomogli najmłodszym uczestnikom zgłębić tajniki tego sportu. Wydarzeniu towarzyszyły salwy śmiechu, radości i ogrom pozytywnej energii. Nie obyło się również bez ogromnego zainteresowania Gwardkiem – klubową maskotką Gwardii Opole.

Oprócz ćwiczeń był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia i autografy, szczypiorniści wręczyli uczniom pamiątkowe plany lekcji i vouchery na najbliższy domowy mecz 20. serii PGNiG Superligi. Opolanie w sobotę (25 marca) o godzinie 15.00, zawalczą o punkty z Górnikiem Zabrze. Ostatnią niespodzianką były kupony zniżkowe do opolskiej Hoplandii i Odskoczni, które również pozwalają dzieciom spędzać czas wolny w aktywny sposób.

Dzisiejsza lekcja z cyklu „Chodź z nami na WF! WF fajny jest!” ma na celu promocję sportowego trybu życia, zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego tym samym przeciwdziałając chorobie cywilizacyjnej jaką jest otyłość. Inicjatywa ma charakter długofalowy – przez najbliższe kilka miesięcy szczypiorniści Gwardii Opole będą odwiedzać opolskie podstawówki by promować aktywny tryb życia. Partnerem akcji jest dealer samochodowy BCH Chwaliński.

Gwardia Opole zachęca wszystkie szkoły podstawowe do udziału w akcji. Zainteresowanych prosimy o  kontakt na adres mailowy biuro@kprgo.pl lub pod numerem telefonu +48 602 787 551.

Inf /fot. Gwardia Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie