Mydełka, sole kąpielowe i napary ziołowe. To wszystko przygotowywały panie w ramach świętowania Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się w piątek (10 marca) w Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

Już u progu wejścia do sali rozlegał się intensywny kwiatowy zapach kosmetyków, które przygotowywały panie. Wszystkie produkty były w pełni naturalne, a co najważniejsze – tworzone własnoręcznie według indywidulnych upodobań uczestniczek.

– Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, lecz mogliśmy przyjąć tylko określoną liczbę uczestników, bo sala nie pomieściłaby aż tyle osób – zaznaczała Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Panie mają okazję skosztować naparów ziołowych ze skrzypu, pokrzywy czy czarnego bzu, uczą się robić mydełka i sole do kąpieli. Wszystko to wiąże się z ziołami i naturalnymi aromatami, czyli tematyką naszych warsztatów.

Choć zajęcia były przeznaczone dla pań, to jednak wśród uczestników znalazło się także dwóch młodych chłopców, którzy również chętnie przygotowywali kosmetyki i napary ziołowe. Powstałe podczas warsztatów produkty można było zabrać do domu, by następnie cieszyć się z ich użytkowania. W spotkaniu łącznie wzięły udział 22 osoby.

– Na takich warsztatach jestem pierwszy raz. Nie miałam pojęcia, jak się robi mydełka, ale okazało się, że jest to naprawdę fajna sprawa – przyznała Irena Kowalewska, uczestniczka warsztatów. – Nie mogę się już doczekać, aż zacznę korzystać z tych kosmetyków. I w dodatku uwagę przyciąga ten piękny różany zapach.

Początkowo warsztaty dla kobiet miały odbyć się 3 marca, ale z powodu choroby prowadzącej termin został przesunięty. To jednak spowodowało, że na zajęcia zgłosiło się więcej chętnych niż wcześniej zakładano i zapełniły się wszystkie wolne miejsca.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.