Spektaklem „Beze mnie” Michaela Mullera w reżyserii Piotra Ratajczaka Teatr im. J. Kochanowskiego z Opola rozpoczął projekt pn. „Kochanowski dla młodzieży”.

Sztuka „Beze mnie” została odegrana przez aktorów opolskiego teatru  w Zespole Szkół Ekonomicznych im.  Gen. Stefana Roweckiego w Opolu (25.09).

Głównym założeniem projektu jest prezentacja spektaklu w placówkach oświatowych Opolszczyzny. „Beze mnie” będzie wystawiane do końca tego roku. Teatr zakłada dziesięć takich  prezentacji.

Sztuka kierowana jest do młodzieży szkół średnich. Tematyka, którą porusza to przede wszystkim kwestia współczesnej samotności i tolerancji. Po spektaklu (godzina lekcyjna)  młodzież uczestniczy w specjalnie przygotowanych warsztatach, których omawiane są problemy poruszane przez bohaterów sztuki.

Jak powiedział na konferencji prasowej odtwórca głównej roli Tomasz Tywoniuk brak typowej oprawy teatralnej takiej  jak scena i widownia ma prowadzić do bliższego  dialogu z odbiorcą,  który staje się częścią spektaklu.

Problemy bohaterów „Beze mnie” są obecne wśród współczesnej młodzieży. Projekt przygotowany przez opolski teatr ma przede wszystkim wspierać  w ich rozwiazywaniu. Dodatkowo poprzez odgrywanie spektaklu w szkole,  ma on przybliżyć młodym widzom sam teatr.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.