Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wystawę swoich zbiorów zgromadzonych na przestrzeni 60 lat działalności. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek (8 marca) o godzinie 18:00.

Kolekcja Galerii Sztuki Współczesnej od 1958 roku do dzisiaj

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu posiada obszerną kolekcję dzieł sztuki gromadzonych w ciągu 60 lat swojej działalności. Kolekcja obejmuje około tysiąca eksponatów. Znaczna część kolekcji to malarstwo – głównie obrazy o tematyce pejzażowej, będące efektem licznych plenerów organizowanych w mieście i regionie.

W zbiorach gromadzonych od 1958 roku znajdują się dzieła najważniejszych artystek i artystów poprzedniego pokolenia związanych z Opolem, takich jak: Jerzy Beski, Stanisław Białogłowicz, Lech Biernacki, Jan Borowczak, Krzysztof Bucki, Anna Jańska-Maciuch, Ryszard Kowal, Antoni Marcolla, Ruta Molin, Władysław Początek, Bolesław Polnar, Siegbert Porada, Zenon Henryk Rachwalski, Jan Szczyrba, Aloiza Zacharska-Marcolla i wielu innych. Będzie to wystawa o charakterze historycznym, przybliżająca mieszkańcom Opola najważniejsze postacie opolskiej sztuki ostatnich sześciu dekad. Wystawa będzie swoistym portretem opolskiego pejzażu wraz ze wsiami, miasteczkami, przemysłem rozwijającym się prężnie w ubiegłym wieku, tubylcami i „fantastyczną” stolicą regionu – Opolem.

W imieniu organizatorów serdecznie Państwa zapraszamy!

8 marca–15 kwietnia 2018 (wernisaż 8 marca o godz. 18:00)

Kuratorki: Anna Potocka i Natalia Krawczyk

materiał: GSW Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie