Już w środę, 31 sierpnia, o godz. 18.00 popularny, niepowtarzalny ukraiński zespół rockowy KOZAK SYSTEM zagra w Opolu charytatywny koncert na demonstracji przeciw agresji Rosji na niepodległą Ukrainę.

Koncert dla Ukrainy i zbiórka na rzecz Ukraińskich Sił Zbrojnych – KOZAK SYSTEM w Opolu – Musisz tu być!

– Dzisiaj będę na opolskim placu Wolności razem z Alla Krekotneva, obecnie mieszkającą w Opolu ukraińską aktywistką, pochodzącą z miasta Enerhodar, w którym mieści się Zaporoska Elektrownia Jądrowa, przejęta przez wojska rosyjskie, ale zarządzana przez ukraiński personel – zapowiada Malgorzata Besz-Janicka, szefowa opolskiego KOD. – Z miasta, gdzie nieustannie trwa ostrzał i rosyjskie prowokacje, grożące katastrofą radiacyjną dla całej Europy. W ubiegłą niedzielę również zostały ostrzelane dzielnice mieszkalne miasta Enerhodar, w którym pozostała najbliższa rodzina Alli.

Dlatego będę jutro podczas koncertu wspierać zarówno Allę, jak i wszystkie i wszystkich, dotkniętych tą straszną wojną. Będę również wspierać ukraińską armię, która musi wygrać tę walkę, jeśli nie chcemy być świadkami kolejnych zbrodni i obiektem nieustannego szantażu nuklearnego.

W czasie koncertu będzie można wziąć udział w zbiórce na rzecz Ukraińskich Sił Zbrojnych.
Charyzmatyczny, szczery i niepodobny do żadnego innego zespół KOZAK SYSTEM to grupa, która jest wyjątkowym fenomenem na ukraińskiej scenie muzycznej. Pięciu muzyków od dziesięciu lat tworzy piosenki, którym nie można się oprzeć. KOZAK SYSTEM fantastycznie brzmi zarówno na wielotysięcznych festiwalach, jak i podczas kameralnych występów lirycznych. Różnorodność repertuaru zespołu jest naprawdę imponująca, nie ograniczają go ramy stylistyczne czy gatunkowe.

Od lutego 2022 roku frontman KOZAK SYSTEM, Iwan Lenyo, służy w kijowskiej policji patrolowej, a pozostali muzycy zespołu angażują się w wolontariat w różnych regionach Ukrainy. Jednak oczywiście nie należy zapominać o działalności muzycznej: oprócz regularnych koncertów dla wojska na liniach frontu, w czasie wojny wydali trzy single – „Mamo”, „Azov-steel” i „Molfar”. Ponadto KOZAK SYSTEM wziął udział w trasie koncertowej w Ukrainie i w Polsce, gdzie zbierał pieniądze na cele charytatywne na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy: po zakończeniu pierwszej części trasy zakupiono samochód na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy, który sami muzycy odwieźli na front.

Koncert dla Ukrainy i zbiórka na rzecz Ukraińskich Sił Zbrojnych – KOZAK SYSTEM w Opolu – Musisz tu być!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.