Ostatnim wydarzeniem z cyklu „Koncerty powiatowe – Muzyczna Mniejszość Niemiecka” będzie to, które odbędzie się w niedzielę (24 września) w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Początek o godz. 16.00 – wstęp będzie darmowy.

Podczas czwartego i ostatniego koncertu powiatowego organizowanego w tym roku przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wystąpią: zespół wokalny „Kupskie Echo” z Kup, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Bażany”, solistka Victoria Bewko oraz grupa taneczna „Silesia”. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast wokalistka Andrea Rischka śpiewająca po polsku i niemiecku. Konferansjerka przypadnie z kolei Dominice Bassek.

Więcej o cyklu „Koncerty powiatowe – Muzyczna Mniejszość Niemiecka”:

24 września Muzyczna Mniejszość Niemiecka w Dobrzeniu Wielkim

 

Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Kto jednak nie da rady przyjechać do Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim, ten będzie mógł obejrzeć występy online – za pośrednictwem YouTube’a TSKN SKGD i Facebook’a Mniejszość Niemiecka w Opolu / Deutsche Minderheit in Oppeln. Wydarzenie będzie bowiem transmitowane na żywo.

Daniel Bewko z TSKN Opole, koordynator koncertów:

 

Projekt „Koncerty powiatowe – Muzyczna Mniejszość Niemiecka” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji RP oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny Niemiec. To inicjatywa, która łączy kulturowe dziedzictwo z pasją artystyczną i tworzy niezapomniane doznania dla mieszkańców regionu oraz miłośników muzyki.

Koncert Muzyczna Mniejszość Niemiecka w Dobrzeniu Wielkim już w najbliższą niedzielę!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.