Końcówka zadecydowała o przegranej TOR-u Dobrzeń Wielki z Polonią Głubczyce [GALERIA, AUDIO]

Radość piłkarzy Polonii (w czerwonych koszulkach) i smutek zawodników TOR-u (w zielonych strojach) po bramce Andrzeja Malika   © Tomasz Chabior

Choć zapowiadało się na trzeci z rzędu domowy remis 0-0, piłkarze TOR-u Dobrzeń Wielki nie „dowieźli” wyniku do końca i w ostatnich minutach stracili dwa gole przegrywając 0-2 z Polonią Głubczyce.

– mówi Grzegorz Benedyk, zawodnik TOR-u.

Skuteczność nie dopisywała piłkarzom żadnej z ekip i do 82. minuty wydawało się, że TOR bezbramkowo zremisuje na własnym stadionie już trzeci raz z rzędu. Wówczas stały fragment gry wykonali głubczyczanie, a dośrodkowana piłka została wybita na przedpole, gdzie w jej posiadanie wszedł Andrzej Malik.

Dla 19-latka był to debiut w barwach Polonii i już po 12 minutach gry oddał zjawiskowy strzał zza „szesnastki” umieszczając futbolówkę w okienku, między poprzeczką a interweniującym bramkarzem.

– przyznaje Andrzej Malik.

Głubczyczanie poszli za ciosem i 10 minut później – korzystając z tego, że TOR „odkrył się” szukając wyrównania – wbili dobrzeniakom drugiego gola. Tym razem sytuację oko w oko z bramkarzem wykorzystał Piotr Jamuła, który przelobował wychodzącego z bramki Sebastiana Grygiera.

Zanim jednak Polonia wyszła na prowadzenie zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Nie wykorzystała kilka dogodnych stałych fragmentów gry, a kwadrans przed przerwą – po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska – poprzeczkę „ostemplował” Jacek Broniewicz. Dobrą okazję zmarnował także Yehor Luhovyi, którego strzał obronił Grygier.

W pierwszej połowie dwukrotnie gola zdobyć mógł także Paweł Juszczyk z TOR-u. Najpierw oddał strzał z ostrego kąta prosto w strzegącego bramki Przemysława Charęzę, a kilka minut później – po podaniu zza pleców – kozłującą się piłkę posłał obok słupka.

Po przerwie kibice zobaczyli też groźne sytuacje Denisa Luptaka z TOR-u i Szymona Greka z Polonii, ale do momentu zdobycia przez głubczyczan pierwszego gola kibice oglądali więcej gry w środku pola niż sytuacji bramkowych.

TOR Dobrzeń Wielki – Polonia Głubczyce 0-2 (0-0)

Bramki: 82. Andrzej Malik (0-1), 90+ Piotr Jamuła (0-2)

TOR: Grygier – Graczyk (59. Romanowski), Watras, Rupental, Juszczyk (70. Henke), Benedyk, Rozwadowski, Pertek (87. Komor), Luptak (kpt., 81. Babiarz), Markiewicz, Jagieła. Trener: Grzegorz Świerczek.

Polonia: Charęza – Czarnecki (61. Zawadzki), Toporowski, Jamuła, Luhovyi (70. Malik), Kwiatkowski, Grek, Forma, Łukowski, Fedorowicz, Broniewicz. Trener: Tomasz Owczarek.

Sędziował: Daniel Szpila (Kluczbork)