Koronawirus. Zachorowała kolejna osoba z gminy Dobrzeń Wielki

© Fernando Zhiminaicela / Pixabay

Przebywająca na kwarantannie mieszkanka sołectwa Chróścice to trzecia osoba z gminy Dobrzeń Wielki, która zachorowała na COVID-19.

Jak dotąd wirus został wykryty u trzech mieszkańców Chróścic. Wcześniej na COVID-19 zachorowali dwaj mężczyźni: 40-letni i 86-letni. Drugi z nich zmarł w zeszłym tygodniu. Miał choroby współistniejące, z którymi zmagał się jeszcze przed zarażeniem.

Przypadek z Dobrzenia Wielkiego to jedno z 11 nowych zachorowań w powiecie opolskim. W piątek (24 kwietnia) o godz. 18.00 starosta opolski Henryk Lakwa poinformował, że koronawirusa wykryto też u mężczyzny z Niemodlina, mężczyzny z Ozimka, pracownicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku oraz 7 osób, które miały kontakt z zarażoną pracownicą miejscowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Na COVID-19 zachorowało już 99 mieszkańców z ośmiu gmin powiatu opolskiego. Wirus SARS-CoV-2 dotarł na razie do gmin Dobrzeń Wielki, Łubniany, Turawa, Ozimek, Chrząstowice, Tarnów Opolski, Komprachcice i Niemodlin. Żadnego przypadku nie wykryto natomiast w gminach Popielów, Murów, Dąbrowa, Tułowice i Prószków.

Liczba chorych w całej Polsce to już 10 892 osoby. Natomiast na terenie Opolszczyzny koronawirusem zaraziło się 341 osób. W skali kraju zmarły 494 osoby, a w naszym województwie 17. W tych ciężkich czasach należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu wprowadzonych przez rząd zasad, które mają na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Informacje na temat obowiązujących zasad walki z koronawirusem: Rząd przedłuża obostrzenia w walce z koronawirusem.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.