Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów została oficjalnie oddana do użytku w Krasiejowie. Kładka usytuowana jest bezpośrednio przy niedawno przebudowanym moście na Małej Panwi. Wraz z nową  kładką oddano również ścieżkę pieszo-rowerową, która prowadzi do miejscowego kościoła.

Krasiejów ma nową kładkę

Fot. Jakub Strumiński

Nowa kładka o długości 63,15 m i szerokości 3,5 metra została wybudowana w ramach projektu „Budowa infrastruktury pieszo – rowerowej w powiecie opolskim – etap I”.  Koszt inwestycji wyniósł 2.802.677 PLN. Środki na ten cel zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Opolskiego na lata 2014-20.

Wykonawcą inwestycji  była firma inżynieryjno- budowlana F.I.B Talaga z Myślenic, która w terminie sześciu miesięcy uporała się z całością  zadania.

Podczas dzisiejszego (27.10)  oficjalnego przecięcia wstęgi na nowo wybudowanej kładce. Obecni byli: wicestarosta Powiatu Opolskiego Leonarda Płoszaj,  przedstawiciele wykonawcy, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jacek Dziatkiewicz oraz przedstawiciele gminy.

Krasiejów ma nową kładkę

Fot. Jakub Strumiński

Obiekt w Krasiejowie to nowoczesna konstrukcja, doskonale współgrająca z istniejącym mostem (przebudowanym rok temu). Na uwagę zasługuje estetyka i precyzja jego wykonania. Dzięki kładce mieszkańcy będą teraz mogli bezpiecznie spacerować i jeździć rowerem.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor, dziennikarz, fotoreporter.