Król, czyli Błażej Król wystąpi już w sobotę (3 listopada) na scenie Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Król popularność zdobył m.in. z zespołem Kawałek Kulki, a także występując w duecie UL/KR. Wykonuje muzykę z pogranicza brzmień alternatywnych i poezji śpiewanej.

Ten ceniony muzyk, kompozytor, a także autor tekstów zaliczany jest do najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Do Opola przyjedzie już w sobotę (3.11) w ramach jesiennej trasy koncertowej po Polsce.

Na muzycznym koncie ma cztery albumy, w tym „Przewijanie na podglądzie” z marca tego roku. Uznanie fanów i krytyków potwierdzają liczne nagrody, a wśród nich m.in. nagroda artystyczna miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Paszportów Polityki, którą tak argumentowano:

„Album „Wij” opisywaliśmy w POLITYCE jako pełen paradoksów: chłodny, a zarazem romantyczny, syntetyczny w brzmieniach, a zarazem naturalny w ekspresji… Jego znakiem rozpoznawczym stała się oszczędna forma bardzo krótkich piosenek, w których ważną rolę gra pojedyncze słowo, skojarzenie, przenośnia, każda fraza, dźwięk i pauza”. (Polityka, 8.12.2015)

Muzyk występował na topowych polskich festiwalach muzycznych, m.in. Open’er, OFF Festival, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka czy Springbreak. Bilety kosztują 35 zł (piątek) i 45 zł (w dniu koncertu). Wejściówki można kupić przez stronę www.ncpp.opole.pl oraz w kasie NCPP w Opolu (ul. Piastowska 14A).

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.