Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) oraz okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) dzieci spotkały się, by wspólnie uczcić te święta i przygotować zakładki do książki. Zajęcia odbyły się w piątek (28 kwietnia) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Popielowie.

,,Kto czyta – żyje wielokrotnie”. To hasło przewodnie kwietniowych spotkań, które odbywały się w bibliotece w Popielowie w ramach minionych już świąt książki. W zajęciach mogły wziąć udział wszystkie chętne dzieci. Osobno organizowano spotkania  dla przedszkolaków, a osobno dla uczniów szkoły podstawowej. Tak było również piątkowego popołudnia.

– Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święta, które idealnie wpasowują się w tematykę dzisiejszych zajęć – mówiła Barbara Kopka, bibliotekarka prowadząca zajęcia. – Jest to pomysł pani Agnieszki Barańskiej, właścicielki szkoły Kuźnia Języków w Popielowie. Ona przyszła do nas, aby nawiązać współpracę i zorganizowała zabawy dla dzieci. Nasi mali uczestnicy wykonują zakładki do książki. Ci starsi próbują już też metody decupage, a młodsi, aby je ozdobić, używają kredek i pisaków.

Każde dziecko, które chciało w pełni obchodzić święta książki, miało do zrealizowania kilka zadań: założenie karty bibliotecznej w bibliotece w Popielowie, wypożyczenie i przeczytanie co najmniej jednej książki, przyniesienie ulubionej książki na zajęcia i wzięcie w nich udziału oraz narysowanie okładki swojej ulubionej książki.

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek ma wiele zalet. Przede wszystkim wzbogaca słownictwo, rozszerza horyzonty i świadomość o świecie, czy też rozwija wyobraźnię. Czytanie to nie tylko sposób na zdobywanie wiedzy, lecz także na rozrywkę. Książka może stać się nawet naszym przyjacielem, przy którym będziemy się czuli bezpiecznie i z którym będziemy chcieli spędzać swój wolny czas.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną z/s w Popielowie oraz przez Szkołę Językową Kuźnia Języków w Popielowie.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.