Zespoły Kupskie Echo z Kup oraz Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej zostały LAUREATAMI 29. Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie.

Przesłuchania konkursowe trwały od 2 do 4 lipca 2021 roku w Domu Kultury w Szprotawie. Do konkursu stanęło około 40 podmiotów artystycznych z całej Polski. Konkurs poprzedziły kwalifikacje dokonane przez Jury Konkursu na podstawie nagrań.

Kupskie Echo w 2020 roku otrzymały w tym konkursie nagrodę i statuetkę „Bukowego Liścia”. Zgodnie z regulaminem konkursu zespół, który w ubiegłym roku otrzymał w/w nagrodę nie mógł jej otrzymać ponownie w roku bieżącym.

Strona zespołu: www.ligockie-wrzosy.art.pl. Zespół działa w ramach struktury Ośrodka Kultury i Sportu w Prószkowie. Zespół prowadzi Przemysław Ślusarczyk.

Strona zespołu: www.kupskie-echo.art.pl. Zespół działa w ramach struktury Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Zespół prowadzi Agnieszka Ślusarczyk.

Fot. Przemysław Ślusarczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.