Różne środowiska Lewicy zwarły szeregi w zmaganiu o mandaty w Sejmiku. Jedynki w poszczególnych okręgach województwa opolskiego przedstawiał dziś, bezpośrednio po zarejestrowaniu list w PKW, rzecznik opolskich struktur partii Razem Jerzy Przystajko.

– Lewica idzie do sejmiku zjednoczona i silna – przekonywał Przystajko. Sam jest liderem listy w okręgu nr 1. – Lewica idzie do sejmiku realizować lewicowy program. – Będziemy walczyć o mieszkania. Będziemy walczyć o porządną szkołę. Będziemy walczyć o to, żeby w Polsce były dostępne, dobrze wyposażone szpitale. Te wszystkie postulaty to nie jest nowość. To jest program lewicowy, który głosimy od lat i który w tej chwili realizujemy. Myślę, że jesteśmy w tym wiarygodni – zapewniał.

– Jestem jedynką Lewicy do Sejmiku w okręgu nr 2 – mówiła Natalia Podmostka. – Zachęcam oczywiście wszystkich do wzięcia udziału w wyborach. jestem długoletnią działaczką  jeszcze wcześniej Wiosny, która połączyła się z SLD. Chcemy zaprosić wszystkich o poglądach lewicowych do głosowania nasza listę.

Natalia Podmostka obiecała spełnić wszystkie przyrzeczenia złożone wcześniej w kampanii do sejmu.

Patryk Michałowski jest liderem listy w okręgu numer 4 0 czyli z ziemi głubczyckiej, prudnickiej i krapkowickiej. – Od dawna działam w Lewicy – informował. – Wcześniej działałem w Wiośnie, która po połączeniu z SLD stała się jedną wielką Lewicą. Nasze postulaty to: nieskrępowany dostęp do wszystkich zasobów medycznych, możliwość korzystania z pomocy specjalistów i dostępność mieszkań – żeby wszystkich było na nie stać – mówił.

– Nasza lista jest bardzo różnorodna i złożona ze społeczników, którzy wiele lat działają w  naszym regionie na rzecz tych wszystkich spraw, o które walczy Lewica –  informował Jerzy Przystajko.

Przystajko przedstawił Agnieszkę Wodnicką – dwójkę na liście w Opolu. – To mama zaangażowana w inicjatywę powołania w Opolu szkoły dla dzieci ze spektrum autyzmu. Jest z nami także Maciej Kruszka – wyliczał – założyciel Tęczowego Opola, myślę, że znany wszystkim z organizacji Marszów Równości. Jest z nami też Dorota Kurpiers, działaczka inicjatywy „Stop Spalarni” w Opolu-Groszowicach, ekspertka ochrony środowiska. Z taką ofertą idziemy do wyborów w Opolu.

Zdaniem Przystajki w tej kampanii Lewica ma duże szanse zyskać mandat w sejmiku i w radzie miasta. – I o to będziemy walczyć – zapowiedział

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.