8 nauczycieli w Polsce otrzymało w tym roku szkolnym tytuł OSEhero.  Jednym z nich jest Norbert Dreier. Wiadmość dotarła do niego 3 dni przed świętem nauczycieli, 11 października. 

Przeczytaj>> sylwetka Norberta Dreiera. W galerii SUPERNAUCZYCIELI – OSE HERO zamieszczono opis dokonań i sylwetkę laureata. Nagroda jest efektem zdobycia tytułu laureata konkursu #OSEWyzwanie.

Laureat otrzyma mobilną pracownię multimedialną (między innymi 16 laptopów o wartości ok. 50000 zł). Nagroda jest oczywiście wręczana szkole, ma służyć wszystkim uczniom i nauczycielom szkoły, aby lekcje były ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Redakcja portalu Opowiecie.info gratuluje!!!!

Co to jest OSEhero? To projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jest elementem programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, a realizuje go NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

Co zamierzamy w ramach projektu ?
– Chcemy inspirować, ułatwiać stałą wymianę myśli i współpracę pomiędzy nauczycielami. Ważne jest dla nas, aby podkreślić misję jaką niesie praca nauczyciela. Promujemy postawy poprzez przykłady dobrych praktyk liderów doskonale łączących edukację z zastosowaniem dostępnych narzędzi TIK. Kolejnym elementem jest inspirowanie nauczycieli do nowego, mądrego spojrzenia na znaczenie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Chcemy budować świadomość o pozytywnym wpływie projektowego uczenia się, wzajemnego uczenia się uczniów oraz znaczeniu tych czynników w budowaniu struktur wiedzy w umysłach dzieci. Wspieramy inicjatywy edukacyjne oraz pedagogów i szkoły tworząc lokalne centra kompetencyjne wywierające wpływ na zrównoważony rozwój uczniów w każdym zakątku Polski. Tworzymy Ligę Bohaterów OSE, której skład proponują uczniowie, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele. To oni wybiorą spośród swoich pedagogów nauczycieli ze szkół podłączonych do szybkiego Internetu OSE – tych, którzy potrafią mądrze korzystać z nowoczesnych technologii, a przede wszystkim, których lekcje są tak pasjonujące, że uczniowie nie mogą się ich doczekać. OSEhero zainicjowali pedagodzy, entuzjaści, dla których szkoła jest miejscem budowania wiedzy i współdziałania uczniów. Prywatnie miłośnicy jazzu, rowerów, wspinaczki górskiej i książek z filozoficznym tłem, czytanych w wygodnym fotelu – mówią twórcy

 

OSEhreo przedstawia motto, którym kieruje się w życiu i pracy zawodowej.

Motto Norberta Dreiera, Łubniany:

„Powinniśmy sprawić, by nasza szkoła, czy wręcz całe życie,
bardziej przypominało przedszkole.”

 Mitchel Resnick (profesor MIT).

Łubniany. Nauczyciel Norbert Dreier z tytułem #OSEhero

Na zdjęciu Norbert Dreier z prof. Mitchelem Resnickiem twórcą interpretowanego wizualnego języka programowania Scratch, który zawędrował do podręczników informatyki od klasy IV do VIII. (Miejsce wykonania fotografii: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.