W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim odbył się wernisaż prac Magdaleny Gajowniczek – artystki z Dobrzenia Wielkiego. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w środę (5 kwietnia), jednak obrazy będzie można podziwiać jeszcze przez cały miesiąc. 

Magdalena Gajowniczek pasję do malarstwa odkryła jeszcze w gimnazjum. Po kilkuletniej przerwie w tworzeniu wyjechała za granicę i tam zdecydowała się odtworzyć swoje hobby. Wernisaż był więc doskonałą okazją do tego, by pokazać twórczość szerszemu gronu publiczności. Przede wszystkim zaś bliskim i znajomym artystki, którzy przybyli, by zobaczyć jej obrazy i złożyć gratulacje.

– Dzisiaj to mój pierwszy tego typu wernisaż. Do tej pory swoje prace wysyłałam do różnych galerii w Polsce np. do Poznania czy Warszawy, ale nie zdecydowałam się wcześniej na indywidualną wystawę – mówiła Magdalena Gajowniczek, artystka. – Maluję głownie farbami akrylowymi, chociaż ostatnio eksperymentuję i łączę farbę akrylową chociażby ze sprejami i lakierami do spękań. Ostatnio nawet używałam żywicy epoksydowej, żeby uzyskać efekt odbicia. Nie jest to co prawda jeszcze dopracowana przeze mnie technika, lecz dążę do tego, by dzięki niej tworzyć jak najlepsze obrazy. Obecnie maluję już 8, a nawet 9 lat.

@opowiecie.info W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim odbył się wernisaż Magdaleny Gajowniczek – artystki z Dobrzenia Wielkiego. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 5 kwietnia. Obrazy jednak możemy podziwiać jeszcze przez cały miesiąc. 🖼️ @Gminny Ośrodek Kultury Dobrzeń #wystawa #wernisaz #exhibition #artystka #artist #obrazy #pictures ♬ Music For Exhibition – Ivan Luzan

Wernisaż prezentował różnorodne obrazy wyrażające ekspresję, emocje i uczucia. Prace wyróżniały się kolorami i oryginalnością.  Autorka obrazów natchnienie do malowania czerpie wszędzie, bo jak sama przyznaje, wszystko może stać się inspiracją – Inspiracją okazują się być: codzienność, moje dzieci, to, co obserwuję, inni artyści, czasami zadania wyznaczane na uczelni, na której studiuję – podkreślała. – W mojej pasji zaś najbardziej wspiera mnie mama. Jest taką osobą, która od początku stoi za mną murem i gdyby nie ona, to wszystko mogłoby wyglądać inaczej.

Magdalena Gajowniczek na co dzień mieszka w Dobrzeniu Wielkim. Jest mamą, absolwentką studiów pedagogicznych, a obecnie studentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wyróżnia się przede wszystkim abstrakcyjnym malowaniem  na dużych formatach. Jej prace można zobaczyć w różnych galeriach w Polsce m.in. w Poznaniu i Warszawie.

– Mam już jeden obraz Magdy. Bardzo podoba mi się jej sztuka, a tutaj na wernisażu w Dobrzeniu Wielkim jestem pierwszy raz. Wspieram ją, jest niezwykle uzdolniona, także super, ma prawo być dumna z siebie – przyznała Beata Chmielniak, znajoma artystki.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.