Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza otworzy niedzielne koncerty 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. A już w sobotę artyści będą gośćmi Kawiarenki z Gwiazdami na opolskim Rynku.  

W piątkowe przedpołudnie artyści pojawili się na wspólnej próbie muzyczno-kameralnej do koncertu „Majewska & Korcz – okrągłe 45”.

– Nie jest łatwo pracować razem przez 45 lat. Trzeba razem podróżować, razem ustalać nowy repertuar, ale również przeżywać wspólnie klęski i zwycięstwa – powiedział dziennikarzom Włodzimierz Korcz po próbie.

– Nasza wspólna droga zawodowa, m.in. to, że Alicja śpiewa moje piosenki, jest mocno związana z Opolem. To właśnie festiwal opolski pozwolił zaistnieć naszym piosenkom, dał nam jako artystom szansę.

Alicja Majewska zwróciła uwagę na fakt, że koncert Premier na KFPP w Opolu mocno się zmienił.

– Kiedyś słuchaliśmy tu takich piosenek, których nikt wcześniej nigdzie nie słyszał – mówiła Majewska. – To dlatego piosenka śpiewana po raz pierwszy przed jurorami i publicznością musiała być bardzo efektowna. A takimi specjalistami od efektownych piosenek byli zawsze Wojciech Młynarski i Włodzimierz Korcz. Jeśli oni stawali do konkursu, to nagroda była murowana.

Włodzimierz Korcz nie ma już koronawirsa

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach media obiegła informacja, że Włodzimierz Korcz ma koronawirusa i nie pojawi się podczas recitalu na 57. KFPP w Opolu. Wkrótce potem okazało się, że artysta jest już po kwarantannie a wynik przeprowadzonego testu jest ujemny.

– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z managerami artystów. Otrzymaliśmy informację, że wszystko jest w porządku. Nie ma więc powodów do obaw, jeśli chodzi o jego stan zdrowia, a koncert odbędzie się zgodnie z początkowymi założeniami – mówi Agata Konarska, rzecznik 57. KFPP.

Festiwal piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek 4 września koncertem „Opole na strat”. Na dziś przewidziano również przegląd najciekawszych wydarzeń muzycznym ostatniego roku w koncercie „Od Opola do Opola” oraz „Debiuty”.

CZYTAJ WIĘCEJ:
57. KFPP w Opolu. Sprawdź pełny program festiwalu
Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku w Opolu. Co się będzie działo w weekend?
57. KFPP. Debiutanci dziś na festiwalu, trzymajmy kciuki za Palmy [WIDEO]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.