Kawiarenka z Gwiazdami cieszy się co roku zainteresowaniem opolan. W sobotę i niedzielę (5 i 6 września) gwiazdy 57. KFPP spotkają się z publicznością na Rynku – co dnia od godz. 13.30. 

Kawiarenka z Gwiazdami czynna będzie w godz. 13.30-16.30. Poprowadzi ją jedna z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych, Maria Szabłowska, która spotka się z gwiazdami 57. KFPP w Opolu.

– Artyści opowiedzą o swojej aktualnej działalności, ale także powspominają festiwal opolski (każda z rozmów będzie ilustrowana materiałami archiwalnymi), zdradzą kilka tajemnic związanych z ich obecnością na tej muzycznej imprezie – zapowiada Anita Koszałkowska z Muzeum Polskiej Piosenki, które Kawiarenkę z Gwiazdami organizuje z miastem i TVP.

–  Odwiedzą nas m.in. Justyna Steczkowska, Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz, Natalia Kukulska, Anna Jurksztowicz, Halina Frąckowiak, Janusz Radek, Kuba Badach i zespół Kombii.

CZYTAJ: Majewska i Korcz na próbach 57. KFPP. Świętują w Opolu 45-lecie pracy artystycznej [WIDEO]

Kawiarenka z Gwiazdami transmitowana będzie „na żywo” na antenie TVP  Rozrywka. Atmosferę spotkań umili pianista, który zagra opolskie przeboje.

CZYTAJ: 57. KFPP w Opolu. Sprawdź pełny program festiwalu

Rozgrzewaniem publiczności i wspólnym śpiewaniem na opolskim rynku dyrygować będą: Anna Maciejewska, dziennikarka TVP oraz Paweł Gołębski –  konferansjer, prezenter i dziennikarz programów kulturalnych, informacyjnych oraz rozrywkowych w Telewizji Polskiej we Wrocławiu. Organizatorzy przewidują również konkursy.

Opole 2020. Nowe gwiazdy na Rynku

Tradycją festiwalu piosenki w Opolu są odsłonięcia kolejnych gwiazd w Alei na Rynku. W tym roku jednorazowo odsłonięte zostanie sześć pamiątkowych tablic w sobotę 5 września o godz. 11.00:

> Jacka Lecha – wokalisty Czerwono-Czarnych
> Mieczysława Fogga
> Jarosława Kukulskiego
> Anny Jurksztowicz
> Izabeli Trojanowskiej
> Rafała Bryndala

Od piątku do niedzieli, na opolskim Rynku transmitowane będą również festiwalowe koncerty od godz. 20.00.

CZYTAJ TEŻ: Anna Jurksztowicz z płytą “Dziękuję, nie tańczę” w Opolu: to był radosny powrót do tamtych czasów [WIDEO]

Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku w Opolu. Co się będzie działo w weekend?

fot. prasowe

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.