To będzie trudne do zniesienia szczególnie w upały, które tuż tuż..   Za to od poniedziałku będziemy mogli wchodzić do lasów i parków – zapowiedział minister Łukasz Szumowski. Szumowski i premier przedstawili na konferencji prasowej  plan znoszenia ograniczeń.

Maseczki obowiązkowe do czasu pojawienia się szczepionki

Także od poniedziałku w sklepach do 100 metrów kwadratowych będą mogły przebywać 4 osoby na jedną kasę , a nie trzy jak dotychczas. W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych – 1 osoba na 15 metrów powierzchni.

Można będzie przemieszczać się w celach rekreacyjnych – przy zachowaniu dystansu 2 metrów i oczywiście maseczki. Otwarty będzie wstęp do lasów i parków. Place zabaw pozostaną zamknięte.

Uroczystosci religine – tak jak w sklepach wielkopowierzchniowych: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Osoby powyżej trzynastego roku życia będa mogły przemieszczać się bez dorosłego.

To pierwszy etap łagodzenia obostrzeń. O kolejnych, władze będa informowały w zależności od rozwoju pandemii.

 

📽 NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 16 kwietnia 2020

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.