50. Mistrzostwa Polski Seniorów w Świnoujściu zakończyły się dla karateków Ari historycznym sukcesem. Mateusz Bewko zdobył tam srebro w kategorii do 80 kg mężczyzn, a Jasmin Jendrzej brąz w kategorii do 60 kg kobiet. Ponadto ich trenera odznaczono za zasługi na rzecz karate.

W drodze po wicemistrzostwo Polski Mateusz Bewko stoczył trzy walki. W ćwierćfinale zmierzył się z zawodnikiem z Wrocławia, w półfinale stanął naprzeciw karateki z Białegostoku, a w finale stoczył pojedynek z rywalem z Tarnowskich Gór. Dwa pierwsze starcia karateka Ari zakończył przed czasem, stawiając na swoją silną lewą nogę. W ostatniej musiał jednak uznać wyższość przeciwnika.

– Na co dzień staram się być osobą skromną i mającą w sobie dużo pokory. Srebrny medal na Mistrzostwach Polski jest dużym sukcesem, jednak kolejnym celem jest zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy. Nie spoczywam więc na laurach, będę trenował jeszcze więcej – przyznał Mateusz Bewko. – Ten sukces nie jest tylko moją zasługą. Dziękuję mojemu trenerowi Marcelowi Niemczykowi, wszystkim osobom trenującym razem ze mną oraz mojej dziewczynie Sandrze. Dzięki temu, że te osoby motywowały mnie i wspierały ciepłymi słowami, zostałem wicemistrzem Polski.

Medal ze Świnoujścia przywiozła również Jasmin Jendrzej. W kategorii do 60 kg kobiet wywalczyła ona brąz. Dobrzeński klub Ari na 50. Mistrzostwach Polski Seniorów reprezentowała również Aleksandra Bakuła, która wygrała walkę o awans do ćwierćfinału, ale w nim nieznacznie uległa zawodniczce z Wrocławia. Warto też wspomnieć, że Marcel Niemczyk, prezes i trener Ari, został podczas turnieju odznaczony za wkład na rzecz popularyzacji karate kyokushin w Polsce.

Klub karate Ari funkcjonuje od końcówki 2019 roku, a jego prezesem i trenerem jest Marcel Niemczyk (2 dan). Ari posiada sekcje w: Dobrzeniu Wielkim, Popielowie, Pokoju i Opolu-Czarnowąsach. W treningach uczestniczą zarówno zawodnicy, jak i osoby, które uprawiają karate rekreacyjnie – dzieci, młodzież i dorośli. Wśród nich są też reprezentanci kadry narodowej: Marcel Niemczyk, Adrianna Niemczyk, Aleksandra Bakuła, Alicja Kołodziej i Aleksander Macioszek.

Tak trenują karatecy Ari:

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.