Dziś (7 czerwca) małżeństwa z gminy Dobrzeń Wielki, które są po ślubie co najmniej 50 lat świętowały gody. Wśród odznaczonych było aż czternaście par, na ręce jubilatów gratulacje i dyplomy złożyły władze gminy.

Małżeństwa z gminy Dobrzeń Wielki obchodziły złote, diamentowe, a nawet żelazne gody

Wśród jubilatów były pary z 50-, 60-, a nawet 66-letnim stażem. Z rąk wójta Gminy Dobrzeń Wielki – Piotra Szlapy oraz kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego – Izabeli Moskwy otrzymały legitymacje i medale 50-lecia pożycia nadane przez prezydenta Polski, dyplomy, kwiaty i kosze ze słodyczami.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś Państwa witać i wspólnie z Wami świętować tą wspaniałą uroczystość. Jesteście symbolem wspaniałej miłości, wzajemnego szacunku, zrozumienia i przyjaźni. Jesteście najlepszym dowodem na to, że miłość nie jest pustym słowem i warto razem iść przez życie – tymi słowami przywitała gości Izabela Moskwa, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego.

Wójt Piotr Szlapa podziękował jubilatom oraz przekazał im wyrazy uszanowania za wszystko co zrobili w życiu, za miłość, ofiarność, zrozumienie wszelkich celów małżeństwa, za wychowanie dzieci, za cierpienie, łzy, radość oraz za każdy siwy włos na ich skroni.

Ta chwila jest dla mnie bardzo ważna i podniosła, szczególnie, że jesteście Państwo małżeństwami, które żyją w naszej gminie. Chcieliście i zostaliście tutaj za co bardzo Wam dziękuję – dodał Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

Małżeństwa z gminy Dobrzeń Wielki obchodziły złote, diamentowe, a nawet żelazne gody

Po części oficjalnej, uroczystość swoimi występami uświetniły Julia Derewlany, związana ze Studiem Piosenki oraz Aleksandra Kokot z Grupy Cyrkowej „Cudaki”, sekcji działających przy GOK w Dobrzeniu Wielkim.

Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy mnóstwa zdrowia oraz kolejnych wspaniale przeżytych razem lat – Redakcja Opowiecie.info

Małżeństwa, które obchodziły jubileusze w 2022 roku:

Para, która obchodziła 66-tą rocznicę ślubu w 2022r. :

 1. Państwo Renata i Herberta RESSEL

Pary, które obchodziła 60-tą rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody w 2022r. :

 1. Państwo Dorota i Herbert JAROŃ
 2. Państwo Klara i Józef PIEKORZ

Pary, które obchodziły 50-tą rocznicę ślubu, czyli Złote Gody w 2022r. :

 1. Państwo Krystyna i Zdzisław CIEŚLIKOWSCY
 2. Państwo Maria i Józef GBUR
 3. Państwo Wiesława i Marian KOWALIK
 4. Państwo Maria i Jerzy MERCHEL
 5. Państwo Stefania i Józef MERYK
 6. Państwo Anna i Alojzy PAMPUCH
 7. Państwo Barbara i Henryk PAWLACZEK
 8. Państwo Monika i Gerard PUSCZ
 9. Państwo Bogusława i Franciszek STANIK
 10. Państwo Władysława i Piotr STANIK
 11. Państwo Krystyna i Roman WÓJCIK

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie