551 choreografii tanecznych zaprezentowały tancerki na Mistrzostwach Polski Mażoretek w Dąbrowie Górniczej. Wśród nich nie mogło zabraknąć Stowarzyszenia Mażoretek Opolskich ,,Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego, które wytańczyły liczne sukcesy, broniąc przy tym tytułu Mistrza Polski! 

Zawody mażoretek trwały od czwartku (4 maja) do niedzieli (7 maja). W tym czasie zaprezentowanych zostało 551 choreografii tanecznych i około 60 zespołów mażoretkowych z całego kraju. Mażoretki ,,Seniorita” wystąpiły w czterech grupach wiekowych: kadetki młodsze, kadetki starsze, juniorki i seniorki. 

– Razem z trenerką Martą Jabłońską jesteśmy bardzo dumne ze wszystkich naszych tancerek. To zasługa ich motywacji, dyscypliny i ciężkiej pracy – podkreśliła Paulina Piekorz, trenerka mażoretek ,,Seniorita”. – Serdecznie dziękujemy przy tym Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego, za finansowe wsparcie mażoretek w zawodach. Podziękowania składamy też wójtowi gminy Dobrzeń Wielki, bo to dzięki niemu możemy godnie reprezentować nasz zespół. 

Sukcesy mażoretek ,,Seniorita” w ogólnopolskich zawodach w Dąbrowie Górniczej:

Obroniony tytuł Mistrza Polski w kategorii scena baton sport Kadetki 

Mistrz Polski w kategorii scena mix Juniorki 

Mistrz Polski w kategorii mini formacja sport Kadetki 

I-Vice Mistrz Polski w kategorii scena baton sport Seniorki 

I-Vice Mistrz Polski w kategorii mini formacja baton Seniorki

II-Vice Mistrz Polski w kategorii duo pom pon seniorki dla Adrianny Taborskiej i Oliwi
Cyris
2. miejsce w kategorii scena baton basic Kadetki

II-Vice Mistrz w kategorii mini formacja 2x baton Seniorki 

5. miejsce w kategorii mini formacja baton Juniorki 

6. miejsce w kategorii solo baton sport seniorki starsze dla Kingi Prudlik

8. miejsce w kategorii Solo Baton Seniorki Starsze Agata Puto

8. miejsce w kategorii Solo Baton Seniorki Młodsze Julia Mrohs

8. miejsce w kategorii Solo Baton Acrobatic Seniorki

Mażoretki po raz pierwszy wystąpiły w kategorii mix, w której zdobyły tytuł Mistrza Polski. Pomimo tego, że była to dla nich obca kategoria i nigdy wcześniej w niej nie startowały, poradziły sobie znakomicie – dodała Paulina Piekorz. 

Mażoretki ,,Seniorita” przygotowują się do kolejnych tanecznych zawodów. Tym razem międzynarodowych, bo już 22 czerwca, wystąpią na Mistrzostwach Europy w Słowenii. 

fot. Stowarzyszenie Mażoretek Opolskich 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.