Firma MEB Group, funkcjonując na arenie międzynarodowej od 14 lat, jako lider, prekursor i trendsetter, wdraża światowe rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii.

Za nazwą MEB kryją się dwaj wspólnicy, Damian Koziol i Michał Bielecki, którzy udowadniają, że praktycznie każdy zakład, kompleks hotelowy, centrum handlowe bądź dyskont i nawet wspólnota mieszkaniowa lub dom jednorodzinny może być w dużej mierze samowystarczalny energetycznie. Firma MEB jako pierwsza przyłączyła do polskiego systemu energetycznego przemysłowy magazyn energii w „noblowskiej technologii” jonowo-litowej w połączeniu z OZE. W ten sposób stworzono pierwszą „zieloną wyspę energetyczną” w kraju. Obecnie działania MEB Group skupiają się głównie na długofalowych inwestycjach  wykorzystujących hybrydowe instalacje oparte o fotowoltaikę i magazyny energii zapewniające niezależność energetyczną przedsiębiorstwom borykającym się z ogromnymi podwyżkami cen energii.

MEB Group – światowe rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł i magazynowania energii

Działania firmy spotykają się z uznaniem wśród branżystów, którzy rozumieją konieczność przeprowadzania transformacji energetycznej. W 2022 roku firma MEB znalazła się na podium konkursu Polsko-Niemieckiej Izby Gospodarczej AHK. Podczas uroczystej gali w Warszawie prezes Damian Koziol zaprezentował innowacyjność przedsiębiorstwa, a dzięki głosom publiczności i jury spośród ponad 40 zgłoszonych kandydatur zajęliśmy 3 miejsce.

Zastosowane technologie firma MEB wielokrotnie prezentuje na międzynarodowych targach energetycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zagranicznego rynku MEB Group miał zaszczyt w lutym 2023r. uczestniczyć jako wystawca i partner Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w największych targach OZE w północnej części Afryki Solaire Expo Maroc w Casablance. W Maroku zaprezentowano najnowsze technologie magazynowania energii, zarządzania nią oraz systemy samowystarczalności energetycznej obiektów turystycznych i użyteczności publicznej. W samym Maroku w najbliższych latach planowana jest intensywna transformacja, w której OZE ma odegrać kluczową rolę, a ze względu na duże naciski lokalnych władz najbardziej pożądanymi technologiami są te sprowadzane z Europy. W związku z powyższym MEB nawiązało współpracę z lokalnym partnerem w Maroko i zorganizowało swoje przedstawicielstwo w Casablance, aby przy wsparciu – AHK Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej zacząć ekspansję na rynki Afryki Północnej w zakresie transferu europejskich technologii, inżynieringu dużych instalacji PV, magazynów energii i systemów zarządzania energia i-MEB, a w przyszłości zaprosić do tej współpracy kolejne firmy z Niemiec i Polski.

MEB Group – światowe rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł i magazynowania energii

Sukces firmy to nie tylko odpowiednie zarządzanie, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. MEB Group we wszystkich swoich oddziałach zatrudnia ponad 300 pracowników. Nasi inżynierowie przejmują planowanie projektu instalacji od strony elektrycznej i konstrukcyjnej. Tworzymy koncepcje, analizy ekonomiczne i wybieramy najnowocześniejsze technologie i komponenty. Stawiamy na rozwój, dlatego też w związku z intensywnym rozwojem firmy poszukujemy Projektantów Instalacji Fotowoltaicznych do pracy w nowo stworzonym Dziale Inżynierii, Monterów Instalacji Fotowoltaicznych i Pomp Ciepła, a także Przedstawicieli Handlowych.MEB Group – światowe rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł i magazynowania energii*Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie