Motoryzacja, produkcja, przemysł spożywczy, IT, turystyka, fizjoterapia, budownictwo, administracja i finanse to tylko niektóre branże, które reprezentowały firmy zaproszone na 14. Akademickie Targi Pracy w „Łączniku” Politechniki Opolskiej.

Na wtorkowych (29.03) targach pojawiło się 74 wystawców z całej Polski. Firmy te przedstawiały studentom swoje oferty praktyk, staży oraz pracy – przy stoiskach czekało ponad 500 różnorodnych ofert. Żacy mogli zatem albo nawiązać współpracę, albo po prostu poznać wymagania rynku pracy.

– Przyszedłem tutaj, żeby poszukać dla siebie oferty praktyk i ewentualnych możliwości podjęcia pracy po studiach. Studiuję informatykę, to trudna dziedzina, w której nieustannie trzeba się rozwijać, a język programowania nie jest łatwy – zauważył Marek Kolibaba, student Politechniki Opolskiej. – Niemalże w każdej wystawiającej się tutaj firmie jest dział IT, ale tych typowo informatycznych, które zajmują się tworzeniem oprogramowania nie jest aż tak dużo. Wybór dla ogółu miejscowych kierunków jest jednak spory.

@opowiecie.info♬ A Kind Of Magic – Remastered 2011 – Queen

Oprócz stoisk z ofertami na studentów czekały też popcorn, strefa relaksu, darmowe kawa i pączki, wizażystka, fotograf specjalizujący się w zdjęciach biznesowych, a także punkt, w którym można było stworzyć CV. Były też Mentor Kariery, Koło Fortuny z nagrodami oraz fotobudka.

– Studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji, po której można iść w kierunku zarządzania, a można też sprawdzić się w inżynierii i planowaniu produkcji – mówiła Sara Seifert, studentka Politechniki Opolskiej. – Nie ma tutaj aż tak wielu ofert związanych z moim kierunkiem, najwięcej dotyczy chyba dziedziny IT, ale znajdzie się kilka perełek dla mnie. Takie targi to ciekawa inicjatywa, pracodawca może dzięki niej wyjść do studenta i otworzyć się przed nim.

Akademickie Targi Pracy zagościły w murach Politechniki Opolskiej po raz czternasty. „Nasze targi to idealne miejsce dla studentów i absolwentów poszukujących pracy i chcących poznać potencjalnych pracodawców w innej sytuacji niż sztywna rozmowa kwalifikacyjna” – czytamy na stronie Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej.

– O tym, że takie wydarzenie jest potrzebne świadczy chociażby fakt, że co roku przybywa firm, które właśnie wśród studentów i absolwentów naszej uczelni szukają pracowników. To po prostu oznacza, że są oni dobrze oceniani i pożądani na rynku pracy – mówiła Aleksandra Jasińska, kierowniczka Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej. – Pracodawcy reprezentują branże powiązane z kierunkami kształcenia na naszej uczelni, np. z motoryzacją, produkcją, przemysłem spożywczym, IT, turystyką, fizjoterapią, budownictwem czy finansami.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.