Weronika Antoszczyk wywalczyła srebrny medal na prestiżowym turnieju Cascais Beach Cup w Lizbonie. Jej klubowa koleżanka Paulina Wójcik zajęła natomiast 4. miejsce. Obie reprezentują LUKS Gwiazdę Dobrzeń Wielki i należą do kadry narodowej.

Weronika Antoszczyk wystartowała w kategorii juniorskiej dla zawodniczek w wieku 13-14 lat. Uzyskała wynik 89,87 pkt., pokonując 65 innych gimnastyczek z Europy i Ameryki Południowej. Wyprzedziła ją jedynie Brytyjka, która wywalczyła złoto.

W kategorii 15-16 lat, również juniorskiej, wystartowała natomiast Paulina Wójcik. W eliminacjach wywalczyła 87,56 pkt., co dało jej 6. lokatę i awans do finału. Tam poprawiła się o dwie pozycje i zakończyła rywalizację na 4. miejscu.

W Lizbonie rywalizowało prawie 700 zawodników i zawodniczek z 11 państw Europy i Ameryki Południowej. Turniej trwał od 13 do 15 kwietnia i stanowił kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbędą się w listopadzie w angielskim Birmingham. Taką kwalifikację wywalczyła tam Weronika Antoszczyk.

– Oceniam ten wyjazd bardzo dobrze. Reprezentacja Polski wystartowała tam w siedmioosobowym składzie i wszyscy weszli do finałów, a Weronika Antoszczyk wywalczyła srebro – mówił Adam Antoszczyk, główny trener kadry narodowej. – Na uwagę zasługuje fakt, że Weronika osiągnęła rekord punktowy, a to dobry prognostyk przed mistrzostwami świata, na których będzie mogła powalczyć o finał. Bardzo dobrze spisała się też Paulina Wójcik, która po raz pierwszy wykonała na zawodach swój najtrudniejszy układ.

Zawodniczki LUKS Gwiazdy Dobrzeń Wielki do zawodów przygotował Adam Antoszczyk, który jest nie tylko trenerem reprezentacji Polski, ale również trenerem i prezesem dobrzeńskiego klubu. Kolejne ważne dla tej ekipy turnieje to Gym City Open Cup w Cottbus (26-28 maja) i Mistrzostwa Polski Seniorów (15-18 czerwca).