Hulajnogi elektryczne są coraz popularniejszym prezentem na komunię, urodziny, za wyniki w nauce. Dzieci chętnie korzystają z tego środka transportu, by dostać się do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Jaką hulajnogę wybrać dla młodszego użytkownika? Pora przyjrzeć się najciekawszym modelom!

Czy dzieci mogą korzystać z hulajnogi elektrycznej?

Zanim podarujesz dziecku hulajnogę elektryczną, upewnij się, że zna podstawowe zasady korzystania z pojazdu. Z urządzenia tego typu może korzystać tylko pod warunkiem, że ma skończone 10 lat i kartę rowerową. Potwierdza ona znajomość zasad ruchu drogowego – a to niezwykle ważne przy jeździe hulajnogą po mieście! Dziecko powinno jeździć w kasku – analogicznie jak na rowerze.

Na pierwsze wyjazdy hulajnogą elektryczną dobrze wybrać się z opiekunem. Warto jednak pamiętać, że z jednego pojazdu może korzystać jedna osoba – dlatego dorosły powinien mieć swoją własną hulajnogę.

Dobra hulajnoga elektryczna dla dziecka – czyli jaka?

Szukając hulajnogi elektrycznej dla dziecka, dokładnie przeanalizujesz specyfikację techniczną wielu sprzętów. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze parametry w kontekście pojazdu młodego użytkownika to:

 • waga sprzętu – hulajnoga powinna być lekka i łatwa do przenoszenia;
 • maksymalna prędkość – mniejsza niż dozwolone przepisami prawa 20 km/h; modele dziecięce osiągają często 10-15 km/h;
 • design – dzieci przywiązują dużą wagę do tego, jak prezentuje się hulajnoga.

 

Nie zapomnij także o innych parametrach wartych uwagi – takich, jak:

 • maksymalny zasięg na jednym ładowaniu;
 • czas uzupełniania akumulatora
 • wygodny wyświetlacz;
 • bezpieczny system hamowania;
 • wielkość kół;
 • maksymalne obciążenie.

 

W modelach dla dzieci maksymalnie dozwolone obciążenie jest zwykle niższe niż w sprzętach dla dorosłych, mniejszy jest też zasięg na jednym ładowaniu. Ten drugi parametr to konsekwencja stosowania niewielkiego akumulatora – hulajnoga ma być przede wszystkim lekka i nie jeździć za szybko!

Hulajnoga elektryczna dla dzieci – TOP 3 modele

Polecane hulajnogi elektryczne dla dzieci

Wiesz już, czym kierować się przy zakupie hulajnogi elektrycznej dla dziecka. Zobacz polecane modele, które spodobają się młodym użytkownikom!

 • FIAT F500 F55 – przez wielu uznawana za najlepszą hulajnogę dla dzieci! Maksymalna prędkość to 12 km/h, zasięg na pełnym ładowaniu to 10 km. Sprzęt jest niezwykle lekki – waży niewiele ponad 9 kg. Maksymalne obciążenie to 70 kg – jasno sugeruje to, że pojazd został stworzony z myślą o młodszych miłośnikach jazdy. Koła mają średnicę 5,5 cala, a baterię naładujesz w 6-8 godzin. Model ten jest dostępny w kilku atrakcyjnych wersjach kolorystycznych.
 • RAZOR E90 Power Core – maksymalne obciążenie tej hulajnogi to 54 kg, a największa możliwa do osiągnięcia prędkość – 16 km/h. Model wyróżnia się atrakcyjnym designem, a także – niską wagą: zaledwie 8,3 kg! Producent zapewnia, że po pełnym naładowaniu bateria wystarczy na 80 minut ciągłej jazdy.
 • SEGWAY-NINEBOT KickScooter E22E – to propozycja dla nastolatków powyżej 14 lat. Maksymalna prędkość to 20 km/h, na pełnym ładowaniu można przejechać 22 km. Urządzenie waży 15 kg, a maksymalne jego obciążenie to 100 kg. Zwróć uwagę na podwójny system hamowania, który zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo. Pojazd wyposażony jest w światła z przodu, z tyłu, a także w światło hamowania i odblaski – wszystko po to, by młody użytkownik hulajnogi był bezpieczny na trasie.

Hulajnogi elektryczne w sklepie MediaMarkt są coraz częściej wybierane dla dzieci i młodzieży. To doskonały prezent na wiele okazji! Zanim jednak obdarujesz dziecko takim pojazdem, upewnij się, że wybrany model jest dla niego przeznaczony. Producent często określa minimalny wiek użytkownika – takie informacje znajdziesz w instrukcji lub na karcie produktu sklepu internetowego.

*Materiał partnera

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie