Kolędy, świąteczne wypieki i wyjątkowa atmosfera towarzyszyły święcie Trzech Króli w Brynicy. W piątek (6 stycznia) o godz. 15:00 odbył się koncert kolęd przy bożonarodzeniowej szopce.

Szopka stała się jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Tak było i tym razem, a dodatkowo świąteczny nastrój stworzyły iluminacje na słupach oświetleniowych Brynicy i duża rozświetlona choinka. Mieszkańcy wioski spotkali się, by wspólnie kolędować i przywitać Trzech Królów, którzy w dniu swojego święta przybyli do bożonarodzeniowej szopki.

Trzej Królowie już pod koniec grudnia zaczęli odwiedzać mieszkańców Brynicy, spacerując po ulicach wioski. Każdy, kto wykonał i nadesłał zdjęcie z Mędrcami, przybywając do stajenki otrzymał słodkości.

– W zeszłym roku pierwszy raz zaczęliśmy wspólne kolędowanie. Razem z mieszkańcami i radą sołecką zorganizowaliśmy wydarzenie, które miało lokalny wymiar, ale cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku ponownie spotykamy się przy szopce – mówił Marek Ciernia, sołtys Brynicy. – Wędrówka Trzech Królów po naszej miejscowości to dodatkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przygotowaliśmy też małą rywalizację na pyszny wypiek, idealny na święto Trzech Króli. Jest to konkurs cukierniczy z motywem korony.

Chętni upiekli ciasta, pierniki i inne formy wypieku, którymi podzielili się z uczestnikami. Za swoje wyroby zaś, biorący udział w konkursie, otrzymali nagrody.

Ponadto świąteczne popołudnie umilały kolędy i pastorałki zaśpiewane przez przedszkolaków z Brynicy oraz występy artystyczne lokalnych artystów. Na uczestników imprezy czekał także poczęstunek i aromatyczne grzane wino. Ogrzać można się było również przy specjalnie przygotowanych koszach z paleniskiem.

– Starałem się, aby jak największa grupa mieszkańców uczestniczyła w organizacji tego wydarzenia – dodał sołtys Brynicy. – Mieszkańcy są bardzo pracowici i chcą działać. Ich zaangażowanie jest widoczne nie tylko podczas dzisiejszego koncertu kolęd, ale również w trakcie trwania innych lokalnych spotkań. Chcemy, aby nasza brynicka impreza integrowała i sprawiała radość wszystkim przybyłym.

Koncert kolęd przy szopce zorganizowali m.in.: sołtys i rada sołecka Brynicy, Parafialny Zespół Caritas w Brynicy, Fundacja-Aktywni, Grupa 30/40 Plus, Publiczne Przedszkole w Brynicy, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica, OSP Brynica i mieszkańcy miejscowości.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.