W Chróścicach odbyła się kolejna edycja tradycyjnego pikniku na Babim Lesie. Mieszkańcy spotkali się w czwartek (30 maja) na placu po byłej RSP. Czekały m.in. animacje dla dzieci, pokazy strażackie i strefa gastronomiczna. 

– Jest to już czwarta edycja imprezy i myślę, że będzie ich więcej. Pierwsze trzy odbywały się bardziej we własnym gronie, bo ich nie rozgłaszaliśmy, ale teraz stwierdziliśmy, że chcemy podzielić się naszą zabawą z innymi – mówił Piotr Lisowski,  przedstawiciel Stowarzyszenia Babi Las i Przyjaciele. – Jest to głównie impreza rodzinna, aby wszyscy mogli się pobawić i spotkać.

Piknik rozpoczął się o godz. 15:00. Na miejscu czekały już przygotowane atrakcje: animacje dla najmłodszych, mała kapela bez drzewa oraz pokazy strażackie, w które zaangażowali się dzieci i młodzież. Nie zabrakło także strefy gastronomicznej, a w niej m.in. kawy, ciasta i napojów. Całe wydarzenie urozmaiciły występ orkiestry dętej i wspólna zabawa z DJ.

Blisko miejsca imprezy stała kolekcja starych ciągników rolniczych, która wpisała się w klimat wydarzenia. – Mogę powiedzieć, że traktory to nasze drugie imię. Każdy rolnik zawsze ma gdzieś jakieś stare ciągniki, zaczęliśmy je odrestaurowywać i w ten sposób jeździmy już nimi około trzy lata – zaznaczał Piotr Lisowski. – Bywamy na różnych zlotach starych ciągników i zarażamy tą pasją kolegów. Dzisiaj zmotywowaliśmy też naszych rolników, aby przyjechali ciągnikami na imprezę. Jest to coś nowego.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Babi Las i Przyjaciele, a partnerami zostali gmina Dobrzeń Wielki i Gminny Ośrodek Kultury Dobrzeń Wielki.

fot. Milena Skóra 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.