Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki znów blokowali drogę

Około 40 mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki blokowało drogę na pasach obok apteki St. Rochus. W ten sposób przeciwnicy "Dużego Opola" chcieli zwrócić uwagę na problem dotyczący powiększenia miasta, które odbyło się – jak podkreślają mieszkańcy – wbrew ich woli i kilkunastomiesięcznym protestom.

Wcześniej, do Gminnego Ośrodka Kultury przyjechał Paweł Kukiz. Tym razem towarzyszył mu Paweł Grabowski z Kukiz ‘15. Posłowie rozmawiali z mieszkańcami o działaniach, jakie mogliby podjąć po powiększeniu Opola. Kukiz stwierdził, że rozporządzenia powiększającego miasto nie da się cofnąć. Poseł nie wspomniał jednak, że wykreślenie z rozporządzenia punktu dotyczącego wchłonięcia przez miasto sołectw gminy Dobrzeń Wielki wciąż jest możliwe.

Paweł Kukiz poinformował też mieszkańców, że dziś (środa, 4 stycznia) spotkał się z Adrianem Czubakiem. Nie wiedział jednak, że wcześniej zrobili to uczestnicy protestu, ponieważ nie znał oświadczenia z 2 stycznia, które głodujący wydali po poniedziałkowym spotkaniu z wojewodą.

Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki znów blokowali drogęMieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki znów blokowali drogę

Obecnie protest głodowy prowadzi 12 osób. Od godz. 12:00 strajkujący piją tylko wodę mineralną, o czym poinformowali w wydanym rano rozporządzeniu:

Mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki znów blokowali drogę

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie