W dniach 22-24 września w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów na trampolinie sportowej. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 7 medali.

Zawodnicy LUKS Gwiazdy Dobrzeń Wielki, bo to o nich mowa, rywalizowali w czterech konkurencjach: indywidualnej, skoków synchronicznych, drużynowej oraz podwójnej mini trampolinie.

W pierwszym dniu zawodów w skokach indywidualnych mistrzynią Polski juniorów w kategorii 15-16 lat została Weronika Antoszczyk, srebro zdobyła Paulina Wójcik, a na miejscu 5. uplasowała się Zofia Wróbel. W kategorii 13-14 lat po mistrzostwo sięgnęła natomiast Helena Wróbel. Dziewczyny stanęły także na najwyższym stopniu podium w konkurencji drużynowej. Jeszcze jedno złoto tego dnia przypadło Julii Gładki w rywalizacji na podwójnej mini trampolinie.

W drugim dniu zawodów dziewczyny potwierdziły dobrą dyspozycję zdobywając kolejny złoty i srebrny medal w skokach synchronicznych. Złoto przypadło Weronice Antoszczyk i Paulinie Wójcik, a srebro siostrom Zofii i Helenie Wróbel. Blisko medalu byli nasi skoczkowie na ścieżce którzy zajęli 4. pozycję. Taki wynik osiągnął Dominik Weber w rywalizacji chłopców, a Arina Storozhuk wśród dziewcząt.

Należy zaznaczyć, że Weronika Antoszczyk została trzykrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów 2023 w skokach na Trampolinie sportowej zwyciężając we wszystkich konkurencjach indywidualnie, drużynowo i w skokach synchronicznych. Jednocześnie uzyskała normę punktów wyznaczoną przez Polski Związek Gimnastyczny na Mistrzostwa Europy Juniorów 2024 w portugalskim Guimaraes.