Friedrichsthaler Bierfest w Zagwiździu z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem i przyciąga tłumy. Impreza rozpoczęła się dziś (30 września) o godz. 19.00, a zaraz po tym doszło do odszpuntowania beczki piwa.

Dzisiaj, w Zagwiździu, odbywa się Friedrichsthaler Bierfest. Nie jest to zwykły Oktoberfest jak wszędzie. Jest to już piąta taka impreza i z roku na roku cieszy się coraz większą popularnością-mówiła Karina Lorenc, sekretarz Zarządu OSP Zagwiździe-W tym roku, z racji rosnącego zainteresowania powiększyliśmy powierzchnię zarówno taneczną, jak i biesiadną-dodaje.

Friedrichsthaler Bierfest odbywa się w Zagwiździu już po raz piąty. Impreza odbywa się co roku, z niewielką przerwą, która miała miejsce w czasie pandemii. Z racji tego, że wydarzenie cieszy się coraz to większym zainteresowaniem i przyciąga coraz to więcej osób, organizatorzy zmuszeni zostali do powiększenia namiotu biesiadnego.

Cała impreza odbywała się w stylu bawarskim i wielu uczestników Bierfestu pojawiło się w pięknych i tematycznych strojach.

Piwo, tańce i zabawa do białego rana. Tego nie brakowało na Bierfeście w Zagwiździu

@opowiecie.info #piwo #bierfest #FriedrichsthalerBierfest #rozrywka #biesiada #zagwiździe #murów #ospzagwiździe #osp ♬ Rosi Polka – ABSOLUT TIROL

Do atrakcji, na wydarzeniach o podobnej tematyce należy, przede wszystkim dobra muzyka, jedzenie i napój z pianką. O to, aby ludzie nie schodzili z parkietu zadbał DJ MARION, a daniem głównym była golonka z pieca, która pojawiła się o godz. 21.00 i cieszyłą wszytskich smakoszy. Lecz najpierw, o godz. 19.30, doszło do tradycyjnego odszpuntowania beczki piwa.

Na uczestników czeka cała masa atrakcji, a przede wszystkim dobra zabawa. O godz. 21.00 pojawi się popisowe danie-golonka z pieca, która cieszy się dużą popularnością na festynie. Oprócz tego, tradycyjne odszpuntowanie beczki, które ma zwiastować oficjalne otwarcie imprezy-mówił Tomasz Baj, prezes Zarządu OSP Zagwiździe.

Wstęp na wydarzenie był całkowicie bezpłatny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Wśród uczestników imprezy znaleźli się zarówno ci starsi jak i ci młodsi.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".