12 kwietnia przypada Dzień Czekolady. Ten słodki przysmak jest znany już niemalże na całym świecie i dostępny w wielu różnych odsłonach czy postaciach. Cenimy go zaś przede wszystkim za walory smakowe. 

Ile jest rodzajów czekolady? Wśród podstawowych, obok mlecznego gorzkiego i białego, pojawił się jeszcze jeden – różowy. Taką czekoladę nazywa się inaczej czekoladą rubinową i wytwarza się ją z ziaren kakaowca. Jej znakiem charakterystycznym jest jagodowa nuta smakowa, pozbawiona sztucznych dodatków. Przykładowo wyróżnić możemy jeszcze czekoladę śmietankową, lecz wszystkich rodzajów tego słodkiego przysmaku jest naprawdę wiele.

Obecnie czekolada jest jednym z najpopularniejszych deserów na świecie. Wpływa ona na wydzielanie się hormonów szczęścia, dlatego nic dziwnego, że wielu z nas lubi się nią zajadać. Trzeba jednak pamiętać, że spożywanie zbyt dużej ilości czekolady może przyczynić się do problemów zdrowotnych. Dlatego bardzo ważny jest umiar.

Dzień Czekolady, oprócz 12 kwietnia, obchodzimy także: 10 stycznia – Dzień Czekolady Gorzkiej,  7 czerwca – Dzień Lodów Czekoladowych, 7 lipca – Światowy Dzień Czekolady, 28 lipca – Dzień Czekolady Mlecznej i 22 września – Dzień Czekolady Białej. Z kolei 16 grudnia przypada Dzień Pokrywania Czekoladą Czegokolwiek.

Czekoladowego dnia!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.