Pięć drużyn z Wielkopolski, Śląska i Opolszczyzny rywalizowało w V Turnieju Dzieci w piłce ręcznej. Zawody odbyły się 24 lutego w hali im. Romana Peera w Dobrzeniu Wielkim.

Zawody zorganizował TOR Dobrzeń Wielki. Klub posiada nie tylko sekcję piłki nożnej, do której należą dzieci, młodzież i dorośli, ale szkoli również dzieci i młodziczki uprawiające piłkę ręczną.

W hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim zagrało pięć drużyn. Były to: Spartakus Otmuchów, MLUKS Tułowice, Aries Baranów, Sparta Zabrze i TOR Dobrzeń Wielki.

– Organizacyjnie turniej wypadł świetnie. Takie wydarzenia są bardzo potrzebne. Kiedy zbierać doświadczenie i ogrywać się, jeśli nie podczas rywalizacji z innymi drużynami – mówił Andrzej Motyka, trener TOR-u – W tym wieku dziewczyny powinny grać jak najczęściej, dlatego czeka nas jeszcze kilka startów. Szykujemy się do turniejów również w innych miejscach regionu.

Podczas zawodów obowiązywał system kołowy, co oznacza, że każdy zespół zagrał z czterema pozostałymi. To dało w sumie dziesięć spotkań, wszystkie trwające po 15 minut.

W każdym pojedynku trenerzy mogli wziąć jeden czas. Natomiast kary dla zawodniczek wynosiły minutę. Ponadto na postawie wyników prowadzono klasyfikację generalną.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.