Choć po trzech setach Uni Opole prowadziło 2-1, w dwóch kolejnych nie zdołało obronić zwycięskiego wyniku i przegrało 2-3. Rywalkami w meczu 20. kolejki Tauron Ligi, który odbył się 23 lutego, były siatkarki KGHM-u Volley Wrocław.

W pierwszym secie „Wilczyce z Opola” dyktowały warunki już od pierwszej akcji aż do rezultatu 21-21. Następnie to wrocławianki prowadziły, ale tylko raz – 22-21. Kolejne akcje były już w większości po stronie Uni, a do rozstrzygnięcia wynik układał się następująco: 22-22, 23-22, 23-23, 24-23 i 25-23.

W drugiej części początek należał do przyjezdnych z Wrocławia, po czym miejscowe tak obróciły bieg wydarzeń, że w najlepszym momencie wygrywały 15-9. W kolejnych jedenastu akcjach rywalki Uni zdobyły jednak osiem punktów i z 15-9 zrobiło się 18-18. Później wrocławianki zaliczyły też czteropunktową serię z 20-20 na 20-24 i triumfowały 25-21.

Cała trzecia odsłona odbywała się już pod dyktando Uni. Nasze siatkarki rządziły na parkiecie od samego początku, do samego końca, ani przez chwilę nie przegrywając, ani nawet nie remisując. Tego seta dosyć łatwo zamknęły wynikiem 25-20, czyli przewagą, którą wcześniej miały już ośmiokrotnie. W najlepszej chwili prowadziły z kolei sześcioma „oczkami” – 21-15. Tak rezultat meczu zmienił się z 1-1 na 2-1.

Choć w trzeciej części opolanki również wygrywały dosyć długo, to w końcówce skuteczniejsze były wrocławianki, które po dwóch piłkach setowych zwyciężyły 26-24. Natomiast w tie-breaku zemściły się niewykorzystane okazje, by zdobyć drugiego lub czwartego seta. Zemściły się z nawiązką, bo w ostatniej odsłonie KGHM Volley Wrocław był zdecydowanie skuteczniejszy, o czym może świadczyć ośmiopunktowa seria. Uni przegrało tę część 8-15.

Porażka nie wpłynęła jednak na lokatę, którą zajmują opolanki. Wciąż są szóste i mają zapewniony udział w ćwierćfinałach fazy play-off o mistrzostwo Polski. Do końca rundy zasadniczej pozostały im dwa wyjazdy: 4 marca do Łodzi i 8 marca do Tarnowa. Z kolei 16 marca opolanki po raz pierwszy w historii wystąpią w półfinale Pucharu Polski. Zmierzą się w nim z Bostikiem Bielsko-Biała.

Uni Opole – KGHM Volley Wrocław 2-3
(25-23, 21-25, 25-20, 24-26, 8-15)