Od wtorku (23 lipca) każdy, kto odwiedzi opolskie zoo, może podglądać dwie miesięczne uchatki, które uczą się pływać w specjalnych małych basenikach. Do pozostałych uchatek zostaną wpuszczone w wieku około trzech miesięcy.

Uchatki obecnie mieszkają na zapleczu hodowlanym. Naukę pływania rozpoczynają od tzw. „muszelki”, a po oswojeniu z wodą będą korzystać z głębokiego na około metr brodzika. Następnie odbędzie się łączenie maluchów z resztą uchatek.

Młode uchatki uczą się pływać. Można je podglądać na ekranie telewizora

Nauka pływania miesięcznych uchatek w specjalnym baseniku. / fot. zoo Opole

Specjalny ekran zawieszono w pawilonie z uchatkami kalifornijskimi\.

–  Przed telewizorem ustawiliśmy ławeczki. Na ekranie wyświetlamy pomieszczenia, w których przebywają Ilona, Emilia i dwa młode samce. Można obserwować, jak spędzają czas, jak uczą się pływać – opowiada Anna Włodarczyk, asystent działu hodowlanego z zoo w Opolu.

CZYTAJ: Przebudowa drogi serwisowej do Borek. Remont za milion złotych ruszy na dniach

– Maluszki uczą się obecnie pływać w małym baseniku, poza tym śpią i piją mleko matek. Dziś albo jutro zlikwidujemy przegrodę, która zapewniała zwierzętom większy spokój. Jeszcze później będziemy je łączyć i uczyć pływać w dużym basenie.

Do reszty uchatek zostaną dołączone prawdopodobnie w wieku około trzech miesięcy.

– A być może nawet pół miesiąca wcześniej. To wszystko zależy od tego jak młode będą sobie radziły i na ile będą samodzielne – podsumowuje Anna Włodarczyk.

Młode uchatki uczą się pływać. Można je podglądać na ekranie telewizora

Specjalny ekran zamontowano w pomieszczeniu z uchatkami kalifornijskimi. Można na nim zobaczyć, jak młode na zapleczu uczą się pływania. / fot. zoo Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.