Przebudowa drogi serwisowej pomiędzy Borkami a Czarnowąsami rozpocznie się lada dzień. Jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg w Opolu, jeżdżenie tą trasą już wkrótce będzie znacznie wygodniejsze. Jej szerokość wyniesie 5 metrów. 

– Droga serwisowa wzdłuż obwodnicy ułatwi przemieszczanie się pomiędzy Borkami a Czarnowąsami. Zmniejszone będą górki, a także pojawi się asfaltowa nawierzchnia – zapowiada Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu.

CZYTAJ: Poznaj swój ośrodek kultury. Zbigniew Janowski z GOKiR: “Ośrodek kultury musi integrować w jednym miejscu”

Przebudowa drogi serwisowej będzie kosztować około miliona złotych, a prace potrwają do listopada.

Mieszkańcy: „Walczyliśmy o tę drogę od dawna”

Przebudowa drogi serwisowej bardzo cieszy mieszkańców okolicznych dzielnic i wsi. Podkreślają, że przy budowie obwodnicy Czarnowąsów pominięto stworzenie ważnego przejazdu, który umożliwiły rozładowanie ruchu.

– Walczyliśmy o ten remont od dawna. Na chwilę obecną wszystkie kombajny, maszyny i ciężki sprzęt muszą przejechać przez Borki. Drogi są u wąskie, kierowcy często jeżdżą za szybko i nie jest bezpiecznie – mówi Weronika Zowada, przewodnicząca Rady Dzielnicy Borki.

– Z nowej drogi z pewnością chętnie skorzystają głównie rolnicy oraz transport poruszający się m.in. do kurników i świniarni. Na zmianie skorzystają mieszkańcy. Będziemy bardzo zadowoleni gdy ten remont się zakończy.

SPRAWDŹ: Nokta Festival. Święto sztuki audiowizualnej w sierpniu w Opolu

fot. MZD Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.