Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Chróścicach wraz z nauczycielami uczestniczą w projekcie „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki” . Projekt realizowany jest w obszarze edukacji PO WER  i RPO współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w latach 2014-2020.

Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Głównym założeniem projektu jest podniesienie efektywności kształcenia, poprzez wyposażenie szkolnych pracowni, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli oraz kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów. W ramach trwającego projektu uczniowie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, a także odbywających się poza szkołą.  Do tej pory uczniowie klas II szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w pracowniach eksperymentalno-doświadczalnych Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Istotą tych spotkań  było aktywizujące podejście do nauki, poprzez wykorzystanie eksperymentów i doświadczeń.

Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

 

Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Kolejną atrakcją związaną z projektem był pobyt uczniów klasy V na Uniwersytecie Opolskim, gdzie przygotowano bogaty program, a w nim: chemia od kuchni, fizyka na rowerze, woda w środowisku, druk 3D-jako technologia przyszłości.Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Uczniowie rozwijają swoje kompetencje w trzech obszarach: eksperymentu, kompetencji kluczowych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".