Dziś (1 marca) oficjalnie otwarto, przebudowywany w ostatnich miesiącach, most w Dąbrówce Łubniańskiej. Obecnie przejazd jest szerszy, powstała ścieżka rowerowa, a problematyczny łuk, na którym znajdował się most został usunięty. 

Można już jeździć przez nowy most w Dąbrówce Łubniańskiej

Koszt inwestycji wyniósł prawie 6,5 miliona złotych, pracę wykonała firma Bud-Bau Opole Sp. z o.o. Poprzedni most został całkowicie rozebrany. Obecnie przejazd ma prawie 6 metrów szerokości, w tym 3 metry to ścieżka pieszo-rowerowa.

Dla moich mieszkańców jest to bardzo ważna inwestycja. Chciałbym, aby to był początek kompleksowej przebudowy na terenie gminy. Po tym remoncie będzie o wiele bezpieczniej. Stworzenie ścieżki rowerowej, poszerzenie samego mostu, likwidacja niebezpiecznego łuku to większy komfort dla wszystkich – zaznacza Paweł Wąsiak, wójt gminy Łubniany.

Więcej o inwestycji pisaliśmy w artykule: Nowy most w Dąbrówce Łubniańskiej

Fot. ZDW Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.